Královští sokoli se opět utkají s USK Praha

dohrávka 3. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

USK Praha vs. Královští sokoli

sobota 19. 3. 2022 od 17.30

Live statistiky zápasu   Přímý přenos zápasu


Již podruhé v tomto týdnu se utkají Královští sokoli s USK Praha, tentokrát v hale pražského týmu na Folimance. V posledním vzájemném utkání, které proběhlo ve středu, vyhráli suverénně Královští sokoli 93:70. Ve dvou předchozích zápasech v sezóně zvítězilo USK Praha (104:89 a 95:102). V případě sousedních týmů tabulky se bere ohled i na vzájemné zápasy obou týmů. Královští sokoli potřebují zvítězit jakýmkoliv způsobem. Stav vzájemných zápasů v případně rovnosti výher v tabulce by pak byl 2:2, ale hradecký tým by měl lepší skóre.

USK Praha se nachází na 8. místě tabulky skupiny A1 (12 výher, 19 proher). Tým sov už nevyhrál 12 zápasů v řadě. Královským sokolům se v posledním vzájemném utkání podařilo ubránit ústřední skórery pražského týmu, americkou dvojici West – Mangas, kteří dali dohromady pouze 11 bodů. To bude klíčem i k dalšímu utkání, protože na Folimance se hraje vždy těžce. Naopak se prosadili mladíci Švec s Vlkem.

Královští sokoli získali na 7. místě náskok na USK Praha 2 výhry. Naopak 2 výhry ztrácí na dvojici Pardubice – Kolín. S oběma týmy však mají horší vzájemnou bilanci. Vzhledem k dalším těžkým zápasům Královských sokolů je již šance na 6. místo malá. Ale je. V každém případě opět potřebují zopakovat vítězství. V posledním utkání Královští sokoli velmi dobře bránili a opět hráli pěkný týmový basketbal.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Vítězství v domácím utkání s USK Praha nás opět nakoplo. Potřebovali jsme se psychicky zvednout. Svou roli hrálo i po delší době plné složení týmu. Nyní chceme vítězství zopakovat. Ale na Folimance se vždy hraje obtížně. Základ bude opět skvělá obrana, zejména Mangase s Westem. Pokud se nám to povede, měli bychom být v utkání lepším týmem.“

Podpořte Královské sokoly u tvcom!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková