Královští sokoli se dočkali první venkovní výhry

6. 4. 2019 - 11. kolo skupiny A2 KNBL

USK Praha : Kingspan Královští sokoli 76 : 80 (15:19, 33:38, 59:57)

Kingspan Královští sokoli měli v 11. kole nadstavbové skupiny A2 poslední příležitost "urvat" vítězství na palubovce soupeře. Tuto příležitost využili v utkání s USK Praha, kde s výjimkou třetí čtvrtiny opanovali všechny části a z pražské palubovky přivezli výhru 76:80.

Svůj další double-double zaznamenal Pedja Stamenkovič, 16 bodů a 14 asistencí. Nejlepším střelcem našeho celku se stal Pavol Lošonský s 21 bodem. Kuriozitou je bodový stav na naší straně v prvních 3 čtvrtinách, kdy jsme zaznamenali shodně po 19 bodech (15:19, 18:19, 26:19). Soupeře jsme přehráli i v dalších statisticky sledovaných oblastech. Doskok 31:33, asistence 24:26, trojky v utkání 2:6 (z toho Charles Marquardt 3x).

V Celku USK Praha bodově exceloval Raheem Appelby se 34 body. Druhý nejlepší střelec domácího celku Michal Mareš zaznamenal 13 bodů.

Královské sokoly čeká poslední utkání skupiny A2, ve středu 10.4. na domácí palubovce s BC Geosan Kolín a trpělivě budeme čekat na soupeře pro baráž o KNBL. Tím bude s největší pravděpodobností celek FioBanka Jindřichův Hradec, otázkou zůstává, zda se do baráže zapojí i druhý finalista 1. ligy.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 21, Pedja Stamenkovič 16 (2x za 3b), 14 asistencí = DD, Bryce Candy 13, Charles Marquardt 11 (3x za 3b), Martin Kolář 7 (1x za 3b), Peter Sedmák a Ondřej Peterka po 6 bodech, Jan Mráz 0, Dominik Štěpán do utkání nezasáhl.