Královští sokoli se dnes vydají do Opavy

19. kolo Kooperativa NBL
BK Opava : Královští sokoli
sobota 16. 1. 2021 v 18.00

Utkání sledujte na tvcom.cz

Po týdenní zápasové pauze čeká Královské sokoly těžký soupeř – BK Opava. Poslední vzájemný zápas se Královským sokolům příliš nepovedl. Prohráli doma 69:101, když soupeře vedl skvělý Šiřina (27 bodů + 8 asistencí). BK Opava zaváhala v posledním utkání s Kolínem a bude chtít na domácí palubovce napravit svou prohru. Tým Královských sokolů se však veze na vítězné vlně a i v Opavě by chtěl vyhrát.

BK Opava suverénně vévodí na druhé příčce tabulky (14 výher a 2 prohry), jen těsně za vedoucím Nymburkem. Jasným lídrem týmu je top skórer ligy a druhý top asistent ligy Jakub Šiřina (průměrně 23,2 bodu a 9,1 asistence na 1 utkání) a pod košem ho jistí Martin Gniadek (14,3 boduna utkání). Druhou prohru si tým BK Opava připsal v posledním zápase s Kolínem, když jim vůbec nepadaly koše, jak jsou běžně zvyklí. Bylo by možné, aby podobný zápas dopustili dvakrát za sebou a na domácí palubovce? Spíše ne. Budou chtít napravit své selhání.

Královští sokoli se vezou na vítězné vlně, když kromě zaváhání s Nymburkem vyhráli poslední tři zápasy (se Svitavami, s Brnem a Ústím nad Labem). Dostali se tak na zatím nejlepší průběžné umístění v tabulce – 6. místo (8 výher, 10 proher). Ovšem střed tabulky je tak našlapaný, že pokud chtějí Královští sokoli umístění udržet a postoupit tak do A1 skupiny, musí vyhrávat i nadále. Pro vítězství s Opavou musí Královští sokoli předvést skvělý týmový výkon a ubránit Jakuba Šiřinu.

Komentář Lukáše Rovenského: "V sobotu nás čeká těžké utkání na palubovce Opavy. Pokud chceme vyhrát, tak musíme podat stejný týmový výkon, jako v minulem utkání proti Svitavám, kde jsme si jak v útoku tak i v obraně skvěle vypomáhali."