Královští sokoli s DEKSTONE Tuři Svitavy prohráli

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. Královští sokoli

80:76

Statistiky utkání

Tisková konference po utkání

Po podařeném prvním poločase přišlo střelecké trápení v druhé půli zápasu. O vedení přišli Královští sokoli tři minuty před koncem a svou prohru už nedokázali zvrátit.

Začátek zápasu byl o opatrném oťukávání sil obou týmů. V prvních pěti minutách Královští sokoli nabrali mírný náskok (9:13), aby ho svitavští rychle stáhli. Po trojce Slezáka se tuři dostali do vedení, které udrželi do konce čtvrtiny (22:20). Druhou čtvrtinu nastartoval Barac, ke kterému se přidali ostatní. Královští sokoli tak pomalu navyšovali své vedení. Domácí se drželi trojkami. Přesto v půli utkání vedli Královští sokoli o deset bodů (36:46).

Na začátku třetí čtvrtiny opět Barac povzbudil svůj tým trojkou (36:51). Jenže se nastartovali i domácí. Zagresivnili své útoky. Když začali ze své ztráty ukrajovat, Královští sokoli zareagovali a opět pár bodů přidali. Po 26 minutách 47:61. Jenže pak začal úřadovat domácí Pinkston.Svými pěti body v řadě vyhecoval svůj tým a rozhodil naši obranu. Když přidal ještě Sehnal trojku, ztráta turů byla rázem téměř umazána. Za to Královští sokoli nedali čtyři minuty koš. Po třetí čtvrtině 59:63.

Na začátku poslední periody Peterka s Baracem natáhli náskok na devět bodů (59:68). Jenže pak Královským sokolům vyschl prach. Opět přišlo celých pět minut bez bodu. Tuři tak stihli nejen stáhnout náskok, ale po trojce Pinkstona se dostali i do vedení (69:68, čtyři minuty do konce). Domácí tak byli definitivně nastartováni a další šňůrou, zejména svých podkošových hráčů získali náskok 78:70. Královští sokoli se pokoušeli ještě vývoj zápasu zvrátit, ale už bylo pozdě. Svitavští tuři vyhráli 80:76.

Královští sokoli sice byli lepší v bodech z pod koše (32-44), ale domácí stříleli výrazně více trestných hodů (20-6). Velmi špatná byla naše úspěšnost střel za tři body (pouze 7 daných z 23 střel). Zaostali jsme i v doskocích (41-35).