Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk
80:90 (28:16, 41:44, 62:72)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference   Fotogalerie utkání

Po skvělé první čtvrtině Královských sokolů přišlo velké stahování a obrat hostujícího nymburského týmu. Královští sokoli však zabojovali a drželi fanoušky v napětí do posledních minut. Na mistrovský tým ale nestačili. Katem Královských sokolů byl opět Jerrick Harding, který jim nadělil 30 bodů.

Do zápasu vlétli Královští sokoli suverénně. Dařilo se v útoku i v obraně a hostující vedoucí tým soutěže byl zaskočen. První čtvrtinu prohrál 28:16. Ve druhé čtvrtině se však Nymburk probudil a začal stíhací jízdu. Když se k tomu přidalo čtyřminutové střelecké sucho Královských sokolů, veškerý jejich náskok byl vymazán. Nymburk tak odcházel do šaten s náskokem tří bodů (41:44).

Ve třetí periodě začal řádit nymburský Harding. Svými třinácti body během čtyř minut zařídil náskok svého týmu až na 17 bodů. Královští sokoli se však nevzdali. Bod po bodu stahovali až na ztrátu 6 bodů, osm minut před koncem utkání. Nymburský tým je však dostatečně zkušený a žádný překvapivý výsledek utkání nepřipustil. Po zásluze vyhrál 80:90.

Královští sokoli odehráli velmi dobré utkání. Nejlepším hráčem byl Nikola Vujović, kterému jen těsně utekl ceněný double-double (18 bodů + 9 doskok). Nymburský tým vyhrál díky skvělým doskokům (30-50) i díky dobré úspěšnosti střelby za 3b (38 % - 55 %). Výborný zápas odehrál hostující Jerrick Harding (30 bodů + 6 doskoků + 4 asistence).

Komentáře k utkání:
Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): „Byl to zajímavý zápas. Začali jsme hrozně, zejména v obraně. Dostávali jsme mnoho jednoduchých bodů, jednoduché doskoky, jednoduše jsme dovolili Hradci dělat, co chtěl. Ale potom po 10 až 15 minutách jsme se dostali zpátky do hry, co jsme chtěli hrát. Změnili jsme vývoj hry a hráli jsme lépe. Musíme dát velký kredit Hradci, hrál též skvěle. Není to žádné překvapení, ukázal, že hraje opravdu dobře a začíná být velmi dobrým týmem.”

Martin Kříž (forward ERA Basketball Nymburk): „Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli. Ale určitě nejsme spokojeni s tím výkonem, který jsme předvedli. Vstup do zápasu z naší strany byl hodně nepovedený a tohle se nesmí opakovat, protože by nás to v budoucnu mohlo stát celý zápas. Takže ten začátek byl něčím, co už nechceme nikdy předvést. Museli jsme se z toho zvednout, do poločasu jsme vyrovnali, získali jsme lehké vedení a ve třetí čtvrtině jsme vedení navýšili. Nicméně je to jako každý zápas, dostaneme se na nějakou šňůru 15 až 20 bodů a nejsme schopni to přetavit v to, abychom zápas kontrolovali a natahovali to dál. Uděláme nějaké chyby a skore jde dolů a to nesmíme příště dopustit.”

Adam Goga (guard Královští sokoli): „Pro nás dobrý zápas po karanténě, po dvou týdnech. Takový průběh jsme ani nečekali, protože týden a půl jsme netrénovali 5 na 5. Sešli jsme se na dva až tři dny. Na začátku druhé čtvrtiny jsme vedli o 15 bodů. Takže jsme byli rádi, že jsme do toho takhle vstoupili. Ale bohužel pak jsme v obraně trochu polevili a Nymburk šel přes nás. Musím říct, že jsme spokojeni, že jsme se chytli a nenechali Nymburk nás přejet o 30 bodů. Drželi jsme to vyrovnané až v podstatě do konce, do posledních dvou minut, kde už to bylo rozhodnuté a Nymburk musel hrát naplno. Nemohl vypustit ani minutu, takže dobrý výkon od nás, ale Nymburk byl lepší.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Zápas se nám povedl po té pauze. Nymburk se nám podařilo zaskočit, vedli jsme v průběhu prvního poločasu až o 15 bodů, ale samozřejmě Nymburk poté ukázal svoji sílu a postupně si vybudoval náskok. Ale myslím si, že jsme ještě „zazlobili“ a nakonec ta prohra je relativně těsná. Pro nás dobrý zápas. Dobrá příprava na další těžkou sérii, co máme před sebou.”

Královští sokoli: Vujović 18 bodů (4x za 3b) + 9 doskoků), Peterka 14 bodů (3x za 3b), Pavlović 12 bodů, Pešaković 10 bodů, Stamenkovič 8 bodů + 7 asistencí, Škranc 8 bodů, Sedmák 6 bodů, Kantůrek 4 body, Goga 0 bodů + 6 asistencí, Šoula 0 bodů

ERA Basketball Nymburk: Harding 30 bodů, Hruban 14 bodů, Ross 12 bodů ...