Královští sokoli prohráli, ale s Nymburkem předvedli sympatický výkon

9. kolo Kooperativa NBL

ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli

91:56 (33:14, 49:34, 74:56)

Statistiky utkání   Záznam zápasu

Tisková konference


Po velmi špatném závěru první čtvrtiny přišlo vyrovnané utkání. I bez dvou hráčů základní rotace (nenastoupil zdravotně indisponovaný Pešaković ani nemocný Sedmák) předvedli Královští sokoli sympatický výkon. Skvěle zahrál zejména Ozren Pavlović, když nastřílel 28 bodů (4x za 3b)!

Královští sokoli vlétli do zápasu dobře. Po pěti minutách byl stav utkání 9:9. Druhou půli první čtvrtiny však vyhrál Nymburk 24-5... A rázem se zdálo, že je po utkání (po 1/4 33:14). V druhé periodě se ale náš tým probudil. Všichni hráči začali šlapat. Ozren Pavlović zacílil svou mušku. Královským sokolům se tak podařilo druhou čtvrtinu vyhrát a malinko snížit náskok Nymburka (49:34).

Třetí perioda probíhala v podobném, vyrovnaném duchu. Naši hráči se pokoušeli své manko stáhnout. Ale nymburští se drželi v bezpečném odstupu. Dvě minuty před koncem dobře hrající Šoula dostal Královské sokoly dokonce na -9 bodů (60:51). Ale zkušenému Nymburku to nedělalo problém. Po třech čtvrtinách 74:56. V poslední desetiminutovce se již Královští sokoli příliš nepřiblížili. Ale s Nymburkem drželi krok. Utkání skončilo 91:70.

Královští sokoli se dopustili většího množství ztrát (14-17), v nižší sestavě byli také horší na doskoku (44-36). Nevalná byla také úspěšnost trestných hodů - 50% (8/16). Na druhou stranu však Královští sokoli odehráli nejlepší utkání s ERA Basketball Nymburk v historii. Až na část první čtvrtiny předvedli pěkný, sympatický výkon.

Komentáře k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): ”My měli docela dobrý vstup do utkání, jenže pak stačily dvě tři minuty a Nymburk utekl na dvacet. Pak jsme se ale oklepali a byl k vidění slušný basket. Druhou čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. Pro nás to pak byl dobrý zápas až do konce. Já se po první čtvrtině snažil změnit mentalitu hráčů. My prohrávali o 20 bodů a měli jediný faul. Stalo se přesně to,c o jsme nechtěli, aby soupeř dával snadné koše. Pavlovič je rozený útočník a dnes hrál v útoku velmi dobře. Stejně tak Jirka Šoula. Je z toho solidní výsledek a dokázali jsme si, že se dá hrát s každým.“

Ozren Pavlovič (forward): ”Ani jsem netušil, že to je pro Hradec nejlepší výsledek v zápasech s Nymburkem. Domácí ale ukázali, proč jsou tým evropského formátu. Hrají úplně jiné tempo než zbytek ligy. Stačí jedna čtvrtina a je hotovo. Nám trvalo, než jsme si na to tempo zvykli, pak už to byl od nás celkem slušný zápas. Nymburk ale po zásluze vyhrál a ukázal, proč je českou jedničkou. Pro mě to byl jen další zápas. Kluci mi vytvořili několik dobrých pozic, které jsem proměňoval.“

Body:

Královští sokoli: Pavlović 28 bodů + 5 doskoků, Stamenkovič 12 bodu + 5 doskoků +7 asistencí, Šoula 11 bodů + 6 doskoků, Kantůrek 6 bodů, Škranc 5 bodů, Vujović 5 bodů, Peterka 3 bod, Goga 0 bodů, Mráz 0 bodů, Pešaković nenastoupil

ERA Basketball Nymburk: Hruban 14 bodů, Harding 14 bodů, Palyza 11 bodů

Nyní se již chystejte na příští sobotu (30. 10.) a přijďte podpořit Královské sokoly do Třebše, kde od 18.00 vyzvou BK Redstone Olomoucko!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková