Královští sokoli přivítali dalšího reprezentanta

Po sérii 9-ti porážek, kdy jeden z hlavních důvodů problémů v obraně byl doskok bylo na návrh trenéra rozhodnuto o posílení o hráče na pozici pivota. V rozehrané soutěži je ale problém najít kvalitního českého hráče který má zájem změnit klub anebo není pod smlouvou. Jiných možností nebylo mnoho, ale i vzhledem k osobním vazbám a doporučení Petra Sedmáka a Dušana Panduly se povedlo vytipovat posilu a tak přichází:

Pavol Lošonský, ročník 1988, zkušený pivot slovenské reprezentace, který v posledním zápase v červenci proti Švýcarsku odehrál 20:29 minuty s 8 doskoky a 17 body – hrál právě s Peterem Sedmákem.

Rodák z Pezinku studoval a hrál Divizi I v Kalifornii na univerzitě Irvine za místní „mravenečníky“. V profesionální kariéře hrál kromě slovenské ligy v Anglii (titul s Leicesterem) a Francii. K nám přichází po krátkém angažmá ze Spišské Nové Vsi, kde letos v průběhu šesti ligových zápasů odehrál průměrně 30:21 minuty a dosáhl na 8 doskoků a 14 bodů.

V sezoně 2017/18 v dresu Svitu měl statistiky v základní části v průběhu 27 zápasu průměrně 29:37 odehraných minut, 8,8 doskoků a 17,7 bodu.

Pavol Lošonský dnes podepsal v Hradci Králové smlouvu a připojil se k týmu na trénink. Už zítra vyrazí na první zápas v dresu Královských sokolů proti Olomoucku (tedy do Prostějova).