Královští sokoli přepisují dějiny – vyhrávají 3. místo v Hyundai Českém poháru!!!

Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice
92:90

Statistiky zápasu

Sestřih akcí

Královští sokoli svým skvělým týmovým výkonem vyhrávají utkání o 3. místo v Hyundai Českém poháru a odvážejí si tak bronzové medaile! Tento zápas tak bude zapsán do historie klubu, jako první velký úspěch po třech sezónách v nejvyšší mužské soutěži.

Utkání o třetí místo byl velmi napínavý zápas, navíc derby proti BK JIP Pardubice, o to byla výsledná výhra sladší. Do utkání vstoupili Královští sokoli zkoncentrovaní, s vůlí jít si za výhrou a historickým úspěchem. Hned v prvních minutách vlétli Sokoli na Pardubice třemi trojkami v řadě z rukou Šouly, Stamenkoviče a Sedmáka (9:4). Od začátku tak bylo vedení na naší straně. Nicméně Pardubice nedovolili žádný větší náskok. Minutu před koncem čtvrtiny sice Dunans vzal na moment Sokolům vedení (19:20), ale Stamenkovič ho pěti rychlými body vrátil zpět. Po první čtvrtině 24:20.

Královským sokolům se však nepovedl vstup do druhé periody. Deseti body v řadě si vzali Pardubice taktovku utkání (24:30). Královským sokolům trvalo tři minuty, než konečně dostali míč do koše. Peter Sedmák nastartoval svým výkonem Královské sokoly a bod po bodu opět stahovali. A 4 minuty před koncem čtvrtiny opět dorovnali skóre (34:34). Do konce poločasu se vedení několikrát vystřídalo, ale do šaten odcházeli s mírným náskokem Pardubice (40:44).

Ve třetí čtvrtině drželi nadále vedení Pardubice. Ale Královští sokoli byli v těsném závěsu, zejména díky bodům Filipa Halady. A když svou trojkou Pavol Lošonský přiblížil Sokoly opět na dostřel, Halada neváhal a překlopil vedení opět na stranu Královských sokolů (52:51). Postupně se se náš tým dostal až do sedmibodového vedení. Ale Pardubice se nevzdávají. Vyoral s Dunansem opět zápas vyrovnali. Po třetí čtvrtině stav 69:67.

Bylo jasné, že závěr zápasu bude dramatický. Královské sokoly ale vedl skvělý rozehrávač Pedja Stamenkovič, který ke svým početným asistencím přidal v závěru i body, kterými držel Sokoly v mírném vedení. Pět minut do konce po trojce Lošonského Královští sokoli vedli o 7 bodů (85:78). Ale Pardubice chtěl spasit Vyoral – tři minuty před koncem srovnal na 87:87. Hradecký Barac následně sice trefil trojku, ale Vyoral kontroval střelou z dlouhé vzdálenosti i na druhé straně hřiště (90:90). Devadesát vteřin před koncem utkání trefil střelu zápasu Filip Halada, která se nakonec ukázala jako rozhodující (92:90). V následných útocích již nikdo z hráčů své pokusy neproměnil. Královští sokoli tak vyhrávají historické 3. místo!!!

Komentář Lubomíra Peterky (trenér): ”Je to báječné. Podobné pocity jsem měl, když jsme postoupili z první ligy do NBL, kde to bylo ještě možná o něco silnější. Teď jsme zase porazili v derby Pardubice, což je velmi kvalitní a dobře vedený tým, a ta regionální rivalita s ním bude zase větší. Jsem proto hrozně rád, už nám to nikdo nevezme. Koncovka byla samozřejmě o štěstí, něco jsme tam mohli řešit líp, ale dopadlo to, jak to dopadlo, a já jsem za to rád. Pomohly nám ušetřené síly z předchozího průběhu turnaje, já to tedy zredukoval na sedm lidí, my ale ty těžší zápasy v užší rotaci hrát musíme a vyplatilo se. Nakonec se ukázalo, že zranění Barače ze semifinále nebylo tak vážné.”

Body:
Královští sokoli: Sedmák 24 bodů, Halada 16 bodů + 8 doskoků, Stamenkovič 15 bodů + 13 asistencí, Barac 12 bodů + 10 doskoků, Lošonský 12 bodů + 7 doskoků, Peterka 8 bodů, Šoula 5 bodů, Brožek 0 bodů, Mráz, Chlumecký a Koloničný nenastoupili, Kantůrek zraněný

BK JIP Pardubice: Vyoral 24 bodů, Slanina 14 bodů, Švrdlík 14 bodů