Královští sokoli předvedli skvělý zápas s Olomouckem

BK Readstone Olomoucko vs Královští sokoli 95:109                  (18:32, 12:30, 30:22, 35:25)

O našem vítězství rozhodla první polovina zápasu, velice dobře jsme začali a dávali jsme volné střely. Naší kvalitou byla také obrana, protože jsme za poločas dostali pouze 30 bodů. Ve druhém poločase jsme měli opět problém s pressingem, Olomoucko se snažilo náš náskok stáhnout, ale my jsme si výhru zkušeně ohlídali.

Zápas jsme mohli klidně vyhrát o více než 20 bodů, ale před zápasem by nikdo netipoval, že u hostů vyhrajeme. Byli jsme považováni za outsidery, mnozí se domnívali, že nás Olomoucko přejede, což se však nestalo. Musíme pomyslně smeknout klobouk před celým týmem, protože do zápasu dal pozitivní energii a hrál opravdu dobře. Pochvalu si mimo jiné zaslouží skvělý David Škranc, také Ondřej Peterka, Lovro Mandalinić a Maksim Šturanović. Tuto výhru jsme moc potřebovali a když budeme hrát takto i nadále, tak se o výsledky jistě není nutné bát.

Náš tým je prvním celkem, který v letošním ročníku překonal hranici 100 bodů, svým košem se přes ní přehoupl Maxim Šturanović.

Královští sokoli Hradec Králové: Škranc 27 bodů + 4 doskoky + 2 asistence, Peterka 20 bodů + 2 asistence, Mandalinić 16 bodů + 7 asistencí, Šturanović 16 bodů + 14 doskoků, Vlahović 10 bodů + 12 asistencí.

BK Redstone Olomoucko: Williams 24 bodů + 3 asistence, Moten 15 bodů + 6 doskoků, Stamenkovič 12 bodů + 7 doskoků + 7 asistencí, Feštr 11 bodů + 6 asistencí, Kněžević 11 bodů + 12 doskoků + 2 asistence.

Sokol letí do dalšího zápasu! Ten hrajeme příští sobotu 15. 10. na domácí palubovce proti BK Opava.

Autor: Martin Fletcher