Královští sokoli postupují do čtvrtfinále Českého poháru!

Český pohár - 4. kolo (osmifinále)

Tuři Svitavy vs. Královští sokoli

80:88

Záznam utkání


Královští sokoli zahájili své působení v Českém poháru až v jeho 4. kole (osmifinále). Díky svému třetímu místu z loňského roku byli nasazeni do vyřazovacího pavouka později. Soupeřem jim byli Tuři Svitavy. Tým, který ještě v loňském roce brázdil palubovky KNBL. Pro finanční potíže však sestoupil. Letos však bezpečně vládne první lize, když ještě ani jednou neprohrál. Tým mají Tuři velmi kvalitní, což Královští sokoli pocítili i v tomto utkání. Náš tým celý zápas vedl. V závěru však musel o vítězství a postup zabojovat.

Královští sokoli vstoupili do zápasu výborně,velmi brzy si vypracovali náskok o 12 bodů. Domácí Tuři však brzy překonali svou nervozitu a manko svou šňůrou bodů stáhli. Po první čtvrtině 18:22. Náš tým předvedl výbornou druhou desetiminutovku, kdy se opět utrhl až do dvacetibodového vedení. Do šaten však šli hráči za stavu 36:51.

Domácí tým ukázal svou bojovnost, když se po dlouhé době měřil s týmem z KNBL. Ve třetí čtvrtině zvýšil svůj tlak. Královským sokolům se naopak přestalo dařit. Navíc byl po druhé technické chybě vyloučen ze zápasu Nikola Pešaković a zranil se Ozren Pavlović. Po třech čtvrtinách však Královští sokoli drželi svůj náskok (58:69). Bohužel ani v poslední periodě neustal tlak domácích. Bod po bodu stahovali. Pár minut před koncem byl rozdíl skóre minimální (71:74). Královští sokoli však zachovali chladnou hlavu. Svými dvěma trojkami v závěru povzbudil svůj tým kapitán Peterka. A naši hráči zvládli své vítězství uhájit (80:88).

Královští sokoli postupují do čtvrtfinále Českého poháru! Soupeři ve čtvrtfinále budou losováni. O dalším plánovaném utkání vás tak budeme informovat.

Body:

Královští sokoli: Vujovič 20, Peterka 17, Šoula 15, Pavlovič 11, Goga 7, Pešakovič 6, Kantůrek 5, Stamenkovič 4, Sedmák 3

Tuři Svitavy: Jokl 20, Slezák 17, ...

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková