Královští sokoli postoupili do play off! Co je čeká?

Královští sokoli se ve čtvrtek poprvé v historii probojovali do play off Kooperativa NBL. Co je nyní čeká? Jaký formát bude mít letošní play off?

Formát play off:
Hraje se klasicky čtvrtfinále – semifinále – finále a o 3. místo.
Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 3 vítězná utkání (pokud Covid nezasáhne) systémem 2-2-1. Finále se odehraje na 2 vítětná utkání. Bude i boj o 3. místo, na dva zápasy (součet skóre).

Jízdní řád čtvrtfinále play off:
Soupeřem Královských sokolů bude BK Opava. Hraje se na 3 vítězná utkání, to znamená max. 5 zápasů. Systémem 2-2-1 – začíná se dvěma zápasy v Opavě ve dvou dnech, následují dvě utkání v Hradci Králové a v případě nerozhodného stavu bude 5. zápas v Opavě. Čtvrtfinálová série končí, jakmile jeden z týmů dosáhne tří vítězných zápasů.

1. zápas: BK Opava vs. Královští sokoli      úterý   27. 4. ve 20:00
2. zápas: BK Opava vs. Královští sokoli     středa  28. 4. v 17:00
3. zápas: Královští sokoli vs. BK Opava     sobota 1. 5.
4. zápas: Královští sokoli vs. BK Opava     neděle 2. 5.
5. zápas: BK Opava vs. Královští sokoli     středa  5. 5. v 18:00

BK Opava skončila na 2. místě dlouhodobé části Kooperativa NBL. Celkově zvládla 22 výher a pouze 10 proher. Královští sokoli opavský tým ještě nikdy neporazili. V letošní sezóně společně hráli pouze dvakrát. Nejprve sokoli prohráli doma 69:101, po té v Opavě 80:61. Z toho je zřejmé, že to budou mít Královští sokoli velmi těžké. Nicméně v této sezóně ukazují, že nic není nemožné. V důležitých utkáních se dokáží vybičovat k velkým výkonům. Budou chtít být Opavě rovnocenným soupeřem.

Plán B, když přijde Covid:
Pokud do jakékoli čtvrtfinálové série vstoupí nutnost dvoutýdenní covidové karantény pro jakýkoli tým, bude muset být aktivován záchranný plán. A ten je jasný - na dokončení série týmu s vynucenou stopkou se bude po dohrání zbylých sérií čekat, neboť klubová asociace se chce do maximální možné míry vyhnout kontumacím.

”Nechceme rozhodovat od zeleného stolu, naší snahou naopak je, aby si týmy vše vybojovaly na hřišti, proto se čtvrtfinálové série určitě dohrají, přičemž máme připravený manuál pro každou situaci, co se stane když,” informoval předseda Asociace ligových klubů NBL Tomáš Kotrč.

V případě nutnosti karantény během čtvrtfinále platí, že lhůta pro jeho dohrání se posune až do 25. května, což je aktuálně nejzazší den pro jeho dokončení a tedy i pro možné pokračování play-off. Pokud by ovšem nastala situace, kdy by si karanténa některého z týmů vynutila přetažení i této lhůty, musely by kluby operativně jednat o náhradní variantě. Tou by zřejmě bylo dohrání play-off v jiném formátu, kdy by po dokončení čtvrtfinále bylo na začátku června pravděpodobnou možností Final-4, buď na jeden, nebo na dva zápasy (minisérie) - v závislosti na časovém prostoru.

Královští sokoli si na pátek naplánovali zasloužený den volna. Od soboty se začnou připravovat na Opavu. Mezi prvními  zápasy v Opavě přespí. První utkání se (pro přenos ČT sport souběžně hraného druhého čtvrtfinále) odehraje až ve 20h. Nemělo by tedy smysl absolvovat domů tříhodinovou cestu, přijet v 1 ráno a druhý den jet znovu. Vedení tedy zvolilo variantu přespání v Opavě. Tak, aby hráči mohli podat co nejlepší výkon.

Fanděte Královským sokolům! Všechny zápasy opět budete moci sledovat v přímém přenosu na platformě tvcom.cz

Sokol letí do play off!