Královští sokoli vs. Basket Brno
88:66

Statistiky zápasu
Pozápasová tisková konference

V dnešním zápase předvedl tým Královských sokolů vynikající týmový výkon jak na útočné, tak hlavně na obranné polovině hřiště. Suverénní hrou ovládli zápas od začátku do konce a po zásluze vyhráli s těžkým soupeřem.

Začátek utkání byl vyrovnaný, hosté vedli pouze první tři minuty. Pak již Královští sokoli převzali taktovku zápasu. Důležité odskočení přišlo již v úvodní čtvrtině, když za stavu 16:13 trefil kapitán Peterka dvě trojky v řadě a další přidal Peter Sedmák. Již po prvních deseti minutách tak byl náskok o 12 bodů (27:15). Druhá perioda probíhala v ostrém tempu. Hosté se vždy lehce dotáhli, ale Sokoli nehodlali svůj náskok pustit a skóre opět navýšili. Skvělou práci předvedl Nemanja Barac, který za pět minut dal 10 bodů. Poločasový stav zápasu skončil na stavu 48:35.

Ve třetí čtvrtině občas mívají Královští sokoli výpadky koncentrace, čehož hosté chtěli využít ostrým nástupem po poločasové přestávce. Začal nám škodit Puršl body z pod koše. Ale obrana Královských sokolů zareagovala a začala šlapat ještě víc. Naopak náskok našeho týmu narostl až na 16 bodů. Konec třetí čtvrtiny 62:49. V poslední periodě se domácí tým rozhodl nenechat nic náhodě a svůj náskok dál navyšoval. Brněnský tým se již nezmohl na větší odpor. Královští sokoli tak zaslouženě vítězí 88:66.

Z Královských sokolů dosáhli dva hráči ceněný double-double: Nemanja Barac (18 bodů + 10 doskoků) a Pedja Stamenkovič (12 bodů + 10 asistencí)! Skvělý výkon předvedla také lavička, když dala dohromady 30 bodů. Důležitý byl zejména týmový výkon, díky kterému dokáží Královští sokoli porážet i silnější soupeře.