Královští sokoli porazili silné Brno!

dohrávka 22. kolo základní části Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. Basket Brno

86:75 (24:22, 43:45, 70:61)

Statistiky utkání  Záznam utkání

Tisková konference  Fotogalerie


Dohrávka 22. kola základní části Kooperativa NBL s Basket Brno se odehrála až ve třetím plánovaném termínu. Ten však přinesl Královským sokolům štěstí. V dalším napínavém utkání, se třetím celkem tabulky, Královští sokoli obstáli! Vedli většinu utkání. Náskok až deseti bodů v prvním poločase sice ztratili. V druhé půli utkání však své chyby již neopakovali. Královští sokoli tak zapisují sedmou výhru z posledních devíti utkání. Skvělý zápas odehrál Ozren Pavlović (26 bodů + 6 doskoků), double - double zapsal Peda Stamenković (14 bodů + 11 asistencí).

Basket Brno si naplánoval náročný výjezd s dvojutkáním Ústí nad Labem - Hradec Králové. A včerejší náročný zápas se Slunetou se mohl podepsat na dnešním výkonu brněnského týmu. Ale Královským sokolům zase chyběl jejich top skórer, Nikola Pešaković, zraněný v posledním utkání s Nymburkem. Oba týmy vlétly do zápasu s energií. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná (24:22). Ve druhé desetiminutovce hradecký Pavlović svými sedmi body v řadě zařídil Královským sokolům mírné vedení. A když se svou trojkou přidal i Peterka, hradecký tým vedl rázem o 10 bodů (38:28). Celý svůj pracně vybudovaný náskok však dokázali Královští sokoli prohospodařit v posledních dvou minutách prvního poločasu, a to zejména svými vlastními chybami. Ale i zvýšeným náporem hostů. V poločase utkání se tak vedení ujal tým Basket Brno 43:45.

Královští sokoli ale nehodlali nechat brněnskému týmu vedení dlouho. Po pár minutách třetí čtvrtiny otočili skóre na svou stranu. Několika trojkami, i dalším skvělým výkonem Pavloviće, začali opět budovat svůj náskok. Po třech čtvrtinách 70:61. V poslední periodě již brněnskému týmu docházela energie. Snažil se smazat svou ztrátu, ale Královští sokoli už další výpadek své koncentrace nedovolili. Hradecký tým po zásluze vyhrál další důležitý zápas (86:75) a upevňuje tak své postavení ve středu skupiny A1.

Královští sokoli vyhráli díky větší úspěšnosti střel za tři body (35/12 - 20/5) a díky bodům z brejků (16-4). Počet doskoků (37-39) byl takřka vyrovnaný. Oba týmy se shodně dopustili většího počtu ztrát (17-18). V poločase utkání proběhla divácká soutěž o poukaz na čištění auta od Davida Vognara. Na závěr byl vyhlášen i Klenot hráč utkání z každého týmu. Z týmu Brna to byl Hunter Mickelson, z týmu Královských sokolů Ozren Pavlović. Oba dostali dárkový balíček od měšťanského pivovaru Klenot. Výherci soutěže i oceněným hráčům gratulujeme.

Děkujeme divákům za podporu v hale, byli jste slyšet!

Komentáře k utkání:

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Jsem hrozně rád, že tuto dohrávku jsme napotřetí dohráli a vyhráli. Myslím si, že jsme hráli velmi dobře. Celý zápas jsme vedli. Na Brnu se v druhém poločase podepsal včerejší náročný zápas v Ústí a my jsme toho dobře využili, i když jsme byli v oslabení. Klukům gratuluji k vítězství.”

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli): „Jsem rád za toto vítězství, Brno je velice silný soupeř. Sice hrálo včera zápas, ale nám dnes bohužel chyběl Nikola Pešakovič, který má zranění z předchozího zápasu. My jsme si s tím dokázali poradit a myslím, že Adam Goga a Lukáš Kantůrek a ostatní hráči ho zastoupili dobře. Semkli jsme se a pro nás je to důležité vítězství. Chceme se vyhnout předkolu play-off a bojovat o co nejlepší umístění, takže super zápas. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.”

Roman Marko (rozehrávač Basket Brno): „Pro nás samozřejmě nepříjemná prohra, protože jsme doufali ve vítězství. Nutno říci, že domácí hráli ve velké pohodě, zvláště v útoku. Hráli velmi pohledný basketbal, trestali naše chyby v obraně, ale na konci prvního poločasu jsme se dotáhli. V tom druhém zase byli lepší domácí a zaslouženě vyhráli. V sobotu sem jedeme znovu, tak věřím, že se nám alespoň podaří vyhrát.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Je to pro nás nepříjemná porážka, chtěli jsme tady samozřejmě vyhrát. I když jsme věděli, že to bude těžké utkání, protože Hradec tady hraje velmi dobře. Trochu nám dnes chyběla energie. Hodně jsme jí nechali v tom včerejším zápase. Ale nejvíce nás zabily ty dva výpadky, které jsme měli. Jeden v prvním poločase, ze kterého jsme se ještě dokázali vrátit a otočit poločas na naši stranu. Ale druhý, který jsme měli ve třetí čtvrtině, nás bohužel stál zápas. Hrajeme tady zase v sobotu, musíme se na to lépe připravit. Hradec dnes hrál velmi dobře takticky a nedal nám moc prostoru v útoku se prosazovat. V tomto se musíme zlepšit a soustředit se na další zápas.”

Body:

Královští sokoli: Pavlović 26 bodů + 6 doskoků, Sedmák 17 bodů + 7 doskoků, Stamenkovič 14 bodů + 11 asistencí + 6 doskoků, Peterka 8 bodů, Goga 8 bodů, Vujović 3 body, Šoula 3 body, Kantůrek 0 bodů, Vlček nenastoupil, Mráz a Pešaković zranění

Basket Brno: Mickelson 19 bodů, Bálint 11 bodů, Puršl 11 bodů ...

Následovat bude výjezd Královských sokolů do Opavy (středa 16. 2.) a další domácí utkání s Basket Brno již v sobotu 19. 2. v 19.30 ve Sportovní hale Třebeš. Jste zváni!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková