Královští sokoli porazili Ostravu a připisují si 5. výhru v sezóně!

Kingspan Královští sokoli : NH Ostrava 92:72 (26:23 41:49 67:60)

V sobotu 25.1. Kingspan Královští sokoli hostili tým NH Ostrava v rámci 21. kola Kooperativa NBL. Sokoli dělila od ostravského celku pouze jedna výhra, čekal nás velmi důležitý zápas. Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem - zvítězit. Tohoto úkolu se naši kluci nakonec zhostili velmi dobře. Diváci v Třebši mohli být svědky, hlavně ve druhém poločase, skvělého výkonu v podání Královských sokolů, který byl podpořen především naším srbským duem Nemanja Barac a Dorde Tresac.

První čtvrtina byla vyrovnaná. Oba týmy naskočily do vzájemné přestřelky, jednou skórovali Sokoli, poté zas Ostrava. Do další části zápasu jsme vstupovali s tří bodovým vedením. Ve druhé čtvrtině se střelecky více dařilo Ostravě, která si v jednu chvíli dokázala vypracovat náskok o 10 bodů. Naštěstí nás v těchto chvílích podrželi především Nemanja Barac, který úspěšně proměnil několik důležitých trestných hodů (v utkání nakonec celkem posbíral 23 bodů a 8 doskoků; trestné hody 11/9 a trojky 8/4) a Pavol Lošonský, který proměnil svou trojku a několik pokusů z pole (nakonec v zápase celkem zaznamenal 12 bodů a 5 doskoků). Po poločasovém klaksonu jsme odcházeli do šaten s osmi bodovou ztrátou. Začátkem druhé poloviny se ale postupně začal stav utkání obracet v náš prospěch. Skvěle přispěl svým výkonem Dorde Tresač, který byl nakonec výborný ve střelbě z pole, zaznamenal 100% úspěšnost dvoubodových pokusů! (nakonec zaznamenal 22 bodů a 3 asistence; trojky 6/4, střelba z pole 4/4) Velmi dobrý výkon předvedl také Peda Stamenkovic, který skóroval 15 bodů a k tomu přidal 12 asistencí! Třetí čtvrtinu jsme nakonec vyhráli o 7 bodů. Na začátku poslední čtvrtiny dokázal ostravský celek ještě snížit vedení Sokolů na 3 body. Svěřenci trenéra Peterky však neponechali nic náhodě a zápas kontrolovali až do vítězného konce, kdy Ostravu jasně přestříleli 25:12. Utkání jsme nakonec vyhráli velikým dvaceti bodovým rozdílem!

Kromě vítězství v Třebši jsme se po 21. kole KNBL také posunuli zpět nahoru na 9. místo tabulky! Nyní máme bilanci 5 výher a 16 proher, stejně jako náš ostravský soupeř. Ve středu nás čeká další důležitý zápas proti Brnu.

Body a sestava: Barac - 23 bodů + 8 doskoků (trojky 8/4, trestné hody 11/9), Tresac - 22 bodů + 3 asistence (trojky 6/4, dvoubodové střely 4/4), Stamenkovic - 15 bodů + 12 asistencí, Lošonský - 12 bodů + 5 doskoků, Sedmák - 11 bodů + 2 doskoky, Peterka - 6 bodů + 4 doskoky, Koloničný - 3 body + 2 doskoky, Andres a Kantůrek bez bodu