Královští sokoli porazili Jindřichův Hradec

14. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. GBA Fio Banka Jindřichův Hradec

102:85 (26:23, 47:43, 73:64)

Statistiky utkání   Záznam utkání


Více než polovina utkání probíhala velmi vyrovnaně. V poslední čtvrtině však Královští sokoli zasypali hosty smrští trojek a zápas jasně vyhráli.

Královští sokoli konečně nastoupili v plném složení týmu (kromě zraněného Tomáše Mráze) a bylo to znát. Začátek utkání zvládl domácí tým dobře. I díky 5 bodům Sedmáka v úvodu velmi rychle vedli 8:0. Ovšem hosté se po chvíli chytli a rychle se dotáhli. Domácí pak malou sérií dobrých střel odskočili na 20:10.  Ale jihočeské mužstvo se nedalo a do konce čtvrtiny se dostalo zpět do zápasu (26:23). Ve druhé desetiminutovce se na moment dostali do vedení hosté (29:33). Ale to se našemu týmu nelíbilo. Pešakovič svými pěti body stav otočil zpět a od té doby již své vedení Královští sokoli nepustili. Ale Jindřichův Hradec se stále držel na dostřel. Stav v poločase 47:43.

Třetí čtvrtina nejprve probíhala vyrovnaně. Po trojce Pešakoviče (57:51) se Královští sokoli pomalu začali hostům vzdalovat. Jenže ti se ještě pokusili drobnou ztrátu stáhnout. Což se jim i podařilo. Dvě minuty před koncem čtvrtiny (65:62). Ale domácí do konce třetí periody ještě trošku náskok navýšili (73:64). Královští sokoli již začali být lehce nervózní, že se Jindřichův Hradec drží zuby nehty. A tak tým svými dvěma trojkami v řadě nastartoval Sedmák. Načež ho napodobili Peterka, Škranc a 2x Kantůrek. A Královští sokoli vedli více než dvacetibodovým rozdílem (95:71). Když pak přidal ještě svou trojkovou střelu Šoula, tak už Pavlović mohl zaokrouhlit na stovku. Královští sokoli díky své trojkové ostrostřelbě vyhráli 102:85.

Náš tým byl velmi úspěšný ve střelách za 3b (54%, celkem 19 daných ze 35 pokusů), výrazně ale hořel na doskoku (25-48). Pochvala míří za hráči po karanténě (Peterka, Škranc, Šoula), kteří i s minimem tréninků předvedli dobrý výkon. Opět byl velmi vidět Pešakovič (20 bodů) a Sedmák (18 bodů), oba dva navíc trefili 4 trojky ze svých pěti pokusů.

Komentáře k utkání:

Lukáš Kantůrek (rozehrávač Královští sokoli): ”Kdybych to vzal po čtvrtinách, tak první byla vyrovnaná. Poločas taky vyrovnaný, bylo to především naší stupiditou. Dovolili jsme hostům 32 doskoků celkem, z toho bylo 20 útočných. Ve druhém poločase jsme začali trošičku lépe bránit, trefili jsme těžké trojky. Bohudík jsme šli přes ně. Bylo to pro nás důležité vítězství teď před reprezentační pauzou. A po sérii proher, kdy nás bylo sedm, jsme dnes hráli v plném počtu. Musím říct, že kluci z karantény odehráli výborný zápas, bránili, trefili jsme trojky a bylo to.”

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli): ”Jsem hrozně rád, že jsme utkání zvládli, protože Jindřichův Hradec, navíc bez Dorna, který je zraněný na delší období, má nové dva hráče a dneska hrál velmi dobře. Určitě to není ten Jindřichův Hradec, na který jsme narazili v úvodu soutěže. Bylo to velmi úporné utkání a v podstatě rozhodla poslední čtvrtina a naše trojková produkce, kdy jsme to měli přes 50 procent a trefili 19 pokusů. A pak naše zkušenosti. Ale s těmi problémy, co máme, jsem očekával těžké utkání. Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli.”

Body:

Královští sokoli: Pešaković 20 bodů (4x za 3b), Sedmák 18 bodů (4x za 3b), Pavlović 12 bodů, Vujović 10 bodů, Stamenkovič 9 bodů + 8 asistencí, Peterka 9 bodů (3x za 3b), Kantůrek 9 bodů (3x za 3b), Škranc 8 bodů, Šoula 5 bodů, Goga 2 body, Mráz nenastoupil pro zranění

GBA Fio Banka Jinř. Hradec: Craig Chrostopher Victor 18 bodů, Jordan Shay Strawberry 17 bodů, Lukáš Stegbauer 13 bodů, Marek Welsch 13 bodů 

Děkujeme divákům za podporu!

Sokol zase letí!

Autor: Veronika Peterková