6. kolo Kooperativa NBL

BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli

68:82 (16:11, 28:34, 49:61)

Statistiky utkání    Záznam utkání    Tisková konference

Královští sokoli vezou další venkovní výhru! Po vyrovnaném prvním poločase odehráli skvělou druhou půli zápasu. Náš tým výborně bránil a prezentoval se pěkným týmovým basketbalem. Nikola Pešaković předvedl skvělý výkon, když proměnil 28 bodů. Ceněného double-double dosáhl David Škranc (12 bodů + 10 doskoků).

Do utkání vstoupil lépe domácí tým, když začal šňůrou 7:0. Pak však nastartoval Královské sokoli Stamenkovič svou trojkou a počáteční ztrátu rychle stáhli. Ke konci první desetiminutovky se však našemu týmu příliš střelecky nedařilo a domácí si vybudovali mírný náskok (16:11). Ten hned na počátku druhé čtvrtiny stáhl Nikola Vujović svými pěti body. Trpělivou týmovou hrou překlopili Královští sokoli utkání na svou stranu. Na konci prvního poločasu tak šli do šaten s mírným vedením (28:34).

Do druhého poločasu vstoupili domácí Šiška se Svobodou s vůlí vrátit vedení Děčínu. Vymazali svou ztrátu. A po trojce Kroutila opravdu vedli opět domácí (41:40). Královští sokoli však mají zkušený tým. Trio Pešaković - Sedmák - Škranc šňůrou 0:13 ve druhé půli čtvrtiny zaskočili válečníky, kterým došel střelecký prach. Stav po 3/4 49:61. Střelecké trápení domácích pokračovalo i v poslední periodě. Královští sokoli si díky skvělé obraně i dobré mušce postupně vybudovali náskok až 22 bodů. Domácí Svoboda se ještě snažil táhnout svůj tým, ale spoluhráči mu příliš bodově nepomohli. Královští sokoli tak po zásluze zvítězili 68:82.

Do utkání nenastoupili nemocní Pavlović a Mráz.