Královští sokoli porazili GBA a udrželi si tak místo v KNBL!

12. 5. 2019 Baráž o KNBL... den třetí

Kingspan Královští sokoli : Get Better Academy 94 : 82 (28:21, 49:38,71:56)

Podstatně lépe vstoupili do nejdůležitějšího utkání sezóny hráči Kingspan Královských sokolů. Hned v úvodní čtvrtině si postupně vypracovali 7 bodový náskok a první část ovládli poměrem 28:21. Ve druhé části se podařilo náskok navýšit (skóre 2. čtvrtiny 21:17) a do poločasové přestávky tak odcházeli s náskokem 11 bodů - 49:38. Ve třetím dějství utkání se stav pohyboval na rozhraní 10-13 bodů v náš prospěch, 3 minuty před koncem čtvrtiny jsme si vypracovali vedení o 15 bodů. To se ještě podařilo hráčům GBA zkorigovat na 10, ale závěr čtvrtiny patřil opět nám a vzali jsme si zpět vedení o 15 bodů - 71:56. Patnáctibodový náskok se za 2,5 minuty závěrečné části snížil na pouhých 6 bodů, tedy hranici uhájení příslušnosti v KNBL. Královští sokoli ale neponechali nic náhodě, brzy odskočili opět na 10 bodů. 31" před koncem utkání pečetil setrvání v nejvyšší soutěži Pedja Stamenkovič svojí třetí trojkou v utkání. Zaznamenal triple-double za 21 bodů, 11 doskoků, 15 asistencí a stal se jednoznačně nejlepším hráčem rozhodujícího utkání (index 39). Nejlepším střelcem Královských sokolů Pavol Lošovský s 24 body, Peter Sedmák 20. Vítězíme 94 : 82 a KNBL se bude hrát v Třebši i v sezóně 2019-2020.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 24b + 8 doskoků, Pedja Stamenkovič 21 bodů (3x za 3b), 11 doskoků a 15 asistencí = triple-double, Peter Sedmák 20 bodů (2x za 3b) + 9 doskoků, Ondřej Peterka 9b (1x za 3b) + 8 doskoků, Petr Andres 6 (2x za 3b), Martin Kolář 5, Dominik Štěpán 4, Charles F. Marquardt 3, Tomáš Mahler 2, Jan Mráz do hry nezasáhl.

Nejlepší střelci GBA: Sisoho Jawara 20, David Pekárek 16, Artur Konontšuk 15, Filip Novotný 14

Trojky v utkání 8:9, doskok celkem 50:37, asistence 22:13, bloky 3:6, ztráty míče 10:8

Poděkování patří také všem, kteří Královské sokoly podpořili v hledišti haly GBA v pražských Stodůlkách a vytvořili našim hráčům atmosféru takřka domácího prostředí.