Královští sokoli porazili extraligový Kolín

Poprvé se představil divákům v třebešské hale nový celek Královských sokolů v přípravě na nadcházející sezónu KNBL. Hostem byl tým BK Geosan Kolín. Naprosto vyrovnané utkání, které se muselo líbit. Po čtvrtinách 19:20, 42:42, 64:64 vítězí Královští sokoli 94:92. Jak skóre po jednotlivých čtvrtinách naznačuje, žádný z celků se nedostal do výrazného vedení a pokud ano, bylo vzápětí zlikvidováno.

Poměrně početně zaplněnému hledišti se tak mohly představit nové posily celku a především Peter Sedmák se ukázal ve velmi dobrém světle. Nejen, že se stal nejlepším střelcem utkání, ale dokázal si ze svého postu ještě dobře organizovat hru a je zřejmé, že reprezentanti ze Slovenska si na palubovce dobře rozumí. Spolu s Dušanem Pandulou předvedli několik opravdu oku lahodících akcí. Dobře jim asistoval také Marko Rikalo, i když jeho nerozvážnost mohla stát Královské sokoly v samém závěru i výhru. Třináct vteřin před koncem, kdy byl náš celek ve vedení o 1 bod, se rozhodl zakončit rychlý protiútok namísto podržení míče a klidného dohrání utkání. Protiútok zakončil, vedení o 3 body. Soupeř reagoval oddechovým časem, kdy se po jeho vypršení rozehrává na útočné polovině a stalo se přesně to, co diváci nechtěli vidět. Kolínští proměnili střelu za 3 body a bylo opět vyrovnáno. Dramatická koncovka patřila našemu týmu, když právě Marko Rikalo byl faulován a proměnil oba trestné hody. Přesto soupeř po našem faulu dostal ještě jednu příležitost, ale jinak výborně hrající Miloš Pajovič, trestné hody neproměnil a drama bylo u konce se šťastným rozuzlením pro naše družstvo.

Sestava a body: Peter Sedmák 25 (3x za 3b), 10 doskoků = double-double, Marko Rikalo 23 (2x za 3b), Dušan Pandula 12 (2x za 3b), Tomáš Hampl 11, Ondřej Peterka 8 (2x za 3b), Jan Mráz 8 (1x za 3b), Petr Andres 4 (1 x za 3b), Tomáš Mahler 2, Martin Kolář 1

Nejlepší hráči Geosanu Kolín: AJ Walton 22, Alex Thompson 18, David Machač 16, Adam Číž 15

Trojky v utkání 11:5, doskoky celkem: 36:45. Rozhodčí: Petr Blahout, Michal Scholze, Petr Baudyš.

V další přípravě nás čeká soupeř nejtěžší, Basketbal Nymburk na jeho palubovce (bez reprezentantů).

* Pavel Rozsypal