81:74

Statistiky zápasu

Tisková konference

Fotogalerie utkání

V předehrávce 9. kola nadstavby, v odvetě středečního utkání, opět zvítězili Královští sokoli. Po váhavém začátku získali důležitý náskok ve druhé čtvrtině. Ke konci se sice Nová Huť přiblížila na rozdíl pěti bodů, ale Královští sokoli si výhru pohlídali.

Úvod utkání byl vyrovnaný. NH Ostrava se poučila ze svých chyb v minulém zápase a tentokrát nenechala Královské sokoly odskočit hned na začátku. První čtvrtinu vyhrála Nová Huť 17:21. Ve druhé periodě se prosadil po Covidu vracející se Peter Sedmák a pěti body v řadě dorovnal skóre. V poslední pětiminutovce poločasu, díky skvělé souhře Stamenkoviče a Barace, se Královští sokoli dostali do dvojciferného vedení. Po prvním poločase 44:34.

V úvodu druhé poloviny zápasu Královští sokoli odskočili až na 15 bodů. Ovšem pak ostravský Alleyn nastartoval svůj tým k tvrdému odporu a bod po bodu začali ztrátu stahovat. Po třetí čtvrtině 65:58.Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení nervozity obou týmů. Po technické chybě Stamenkoviče a koši Pumprly se náskok Sokolů snížil na pouhých pět bodů (pět minut do konce). Ale Královští sokoli se nehodlali vedení vzdát. Dvě rychlé trojky z rukou Stamenkoviče a Šouly daly Sokolům opět bezpečný náskok, který udrželi až do konce utkání. Královští sokoli se tak museli nadřít, ale zaslouženě vyhráli 81:74.

Pozitivem utkání je návrat Petera Sedmáka do sestavy (Lošonský a Koloničný po Covidu ještě nabírají kondici). Skvělou hru opět předvedlo srbské duo Stamenkovič (double-double 19 bodů + 11 asistencí) a Barac (22 bodů + 6 doskoků), další double-double dosáhl i Ondřej Peterka (10 bodů + 11 doskoků). Královští sokoli po tomto utkání obsazují 2. místo ve skupině A2.