Královští sokoli porážejí USK Praha a postupují v Hyundai Českém poháru do semifinále!!!

Královští sokoli vs. USK Praha

84:72

Statistiky zápasu

I bez zraněného Nemanji Barace Královští sokoli vyhrávají nad USK Praha 84:72. Skvělé utkání odehrál Filip Halada (27 bodů). Královští sokoli si tak zajišťují účast v medailových bojích!  V semifinále narazíme na ERA Basketball Nymburk.

Do zápasu vlétli Královští sokoli soustředěně. A jako by Filip Halada naznačil hned první proměněnou střelou za tři body, kdo bude hráčem tohoto zápasu. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Většinu vedli Královští sokoli, ale v samém závěru se do vedení dostalo USK, zejména zásluhou dobře hrajícího Sehnala (19:22).

Úvod druhé periody se Královským sokolům nepovedl. Zasekl se útok, naopak u soupeřů se rozehrál Proleta. USK Praha rázem odskočilo na 21:29 po třech minutách. Ovšem Pedja Stamenkovič zavelel k útoku a rozdíl byl bod po bodu umazáván. V obraně si také Sokoli vypomohli zónou, se kterou si USK nedokázalo poradit. Po trojce Peterky tak Královští sokoli otočili na 36:31. Do konce čtvrtiny pak probíhaly vyrovnané boje, za neustálého vedení Sokolů. Stav po prvním poločase 43:39.

Vstup Královských sokolů do druhého poločasu byl skvělý. Týmovou prací v útoku i obraně si postupně vybudovali rozhodující náskok – po třech minutách 54:43. USK Praha mělo i nadále problémy s naší obranou. Rozdíl skóre tak po trojce Halady dosáhl svého maxima – patnáct bodů. Do konce třetí čtvrtiny pak USK Praha svou ztrátu ještě mírně zredukovalo na 66:57.

V poslední periodě si USK Praha pomohlo trojkami, čímž se postupně dostalo na šestibodovou ztrátu pět minut do konce. Ale Královští sokoli cítili, že v tomto čtvrtfinále mají navrch a opět zaveleli k úderu. Společnými silami tak postupně navyšovali vedení a USK Praha se již nezmohlo k odporu. Královští sokoli zaslouženě vyhráli 84:72. Čímž získali historický postup v Hyundai Českém poháru!!!

Královští sokoli postoupili do semifinále, které odehrají proti ERA Basketball Nymburk (vítězem druhého čtvrfinále, když výrazně porazili BK Opava) – v sobotu 13. 2. ve 13.30. Boje o medaile se pak odehrají v neděli. Nejprve v 15.30 souboj semifinálových poražených o 3. místo, od 19h pak finále Hyundai Českého poháru.

Komentář Lubomíra Peterky (trenér): ”Pro náš klub je to samozřejmě velký úspěch být mezi nejlepšími čtyřmi v poháru a v sobotu to v semifinále nejspíš s Nymburkem bude velká škola, ale nedáme mu to zadarmo a v neděli se  pokusíme poprat o medaili. V zápasech s USK v lize byl i stres ze ztráty utkání, což nás někdy hrozně svazuje. Při utkání v Praze navíc nebyl úplně ready Peda Stamenkovič, kterému tehdy rodila manželka, a bylo to na něm znát. Na dnešek jsme se ale dobře připravili, myslím, že USK nás i trochu podcenil. Vůbec si nevěděl rady s naší zónou a hodně chyboval. A i když jsem to odehrál na sedm hráčů, ukázalo se to jako správná volba.”

Královští sokoli: Halada 27 bodů, Sedmák 18 bodů + 8 doskoků, Lošonský 15 bodů, Šoula 13 bodů, Stamenkovič 6 bodů + 10 asistencí + 9 doskoků, Peterka 5 bodů, Kantůrek a Koloničný 0 bodů, Barac, Brožek a Mráz nenastoupili

USK Praha: Proleta 20 bodů + 8 doskoků, Sehnal 17 bodů + 12 asistencí, Vyroubal 12 bpdů