Královští sokoli poprvé vyhráli v Pardubicích!

BK JIP Pardubice vs. Královští sokoli

82:85

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference

Poslední utkání v roce 2021 dopadlo skvěle! I bez hlavního trenéra Lubomíra Peterky (pozitivní na covid), se zastupujícím asistentem trenéra Martinem Sýkorou (pro kterého to byla trenérská premiéra v KNBL) Královští sokoli zvítězili na pardubické palubovce! Po vyrovnaném prvním poločase se Královští sokoli dostali do vedení ve 3. čtvrtině. Zápas dospěl do napínavé koncovky. Královští sokoli však své vedení udrželi a poprvé zvítezili v Pardubicích! Skvělý výkon předvedl Pedja Stamenkovič, když rozdal celkem 15 asistencí!

Do zápasu vstoupil lépe domácí tým. Již v první čtvrtině se dostal do náskoku osmi bodů (18:10). Královští sokoli však závěr první desetiminutovky zvládli a drobnou ztrátu stáhli (22:20). V úvodu druhé periody sice Pešaković svou trojkou srovnal skóre (25:25). Pardubice však opět odskočily, postupně až na +9 bodů (44:35). Naši borci ještě do konce poločasu upravili náskok domácích a do šaten odcházeli se ztrátou pohých 5 bodů (44:39).

I úvod druhého poločasu začali lépe domácí (51:41). Pak však začala stíhací jízda Královských sokolů. Po trojkách Pavloviće a Škrance vyrovnali skóre (55:55) a následně ještě odskočili na 55:63! Skvělý obrat ve třetí čtvrtině nastal i díky zónové obraně Královských sokolů, se kterou si pardubický tým nedokázal poradit. Po třech čtvrtinách 61:65.

V závěrečné desetiminutovce se Královští sokoli dostali až na + 12 bodů, 7 minut před koncem. Pak ale začal domácí tým, tažený Vyoralem a Šafarčíkem bod po bodu stahovat. I tak náš tým stále držel vedení o 8 bodů minutu před koncem (75:83). Pardubice však závěr utkání zdramatizovaly. Nejprve Vyoral trefil trojku. Následně Královští sokoli ztratili míč a Švrdlík stáhl na 80:83 (31 vteřin do konce). Po dalším nepovedeném útoku Královských sokolů se Pardubice ocitly na dostřel (82:83, 9 vteřin do konce). Přišly na řadu taktické fauly domácích, kdy Pešaković i Pavlović trefili po jedné šestce. A domácí nejprve vlastní ztrátou a následně nepovedeným útokem již nezvádli zápas otočit. Královští sokoli po zásluze vyhráli 82:85!

Děkujeme za podporu našim fanouškům přímo v hale! Výhra je i vaše zásluha!