81:73

Statistiky zápasu

Tisková konference po utkání

Fotogalerie utkání

Po skvělém prvním poločase, přišel propad ve třetí čtvrtině. Na jejím začátku Královští sokoli vedli o 21 bodů... Aby to na jejím konci bylo o pouhé čtyři body! Poslední desetiminutovka tak byl boj kdo z koho. Naštěstí Královští sokoli tlak válečníků ustáli a poprvé v historii, po mnoha prohraných koncovkách, Děčín udolali. Skvělý výkon předvedl Peter Sedmák, který dosáhl ceněného double-double (18 bodů + 12 doskoků).

Začátky utkání mívají Královští sokoli už tradičně dobré. Bylo tomu i v dnešním zápase. Na válečníky nastoupili s energiíí a rozhodností jít si za vítězstvím. Během prvních pěti minut už Královské sokoly zdobil náskok 10 bodů (16:6). A téměř se ho podařilo udržet až do konce čtvrtiny (24:15). Na počátku druhé periody Sokolům škodil Bradley s Žiklou, když svůj tým přiblížili na rozdíl šesti bodů (26:20). Královští sokoli si ale drželi svou dominanci na hřišti a pomalu, bod po bodu svůj náskok opět navyšovali (pět minut do poločasu 35:22). Hosty v tuto chvíli držel hlavně Pomikálek a svými trojkami ztrátu opět zredukoval (38:30). Ale závěr poločasu byl v režii Královských sokolů, když po trojkách Barace s Peterkou a posledním úspěšném nájezdu Stamenkoviče odcházeli do šaten za stavu 46:31.

Za to ve třetí čtvrtině se děly věci. Nejprve své představení rozjel Sedmák, který osmi body v řadě zašlapával válečníky níž a níž. A po dunku Barace dosáhli Sokoli náskoku až 21 bodů (56:35, po 22 minutách). Rozhodnuto? Možná, kdyby Královští sokoli nehráli s Děčínem. Válečnický prapor pozvedl Šiška, který svými trojkami svůj tým nastartoval. A když se k němu přidal Pomikálek s Bradleyim, Začali ze své ztráty ukrajovat po velkých kouscích. Navíc hradecký Barac měl problém s fauly, byl tak šetřen na poslední čtvrtinu. Královským sokolům se dokonale rozhodila mířidla a přišly dlouhé čtyři minuty bez bodu. Výsledek? Na konci třetí čtvrtiny násokok pouhé čtyři body! (64:60)

Jenže začátek poslední periody pokračoval ve stejném duchu. Královští sokoli více než čtyři minuty opět netrefili koš. A válečníci se přiblížili na rozdíl jediného bodu (64:63). Děčínské deja vu? V letošní sezóně na jejich palubovce Královští sokoli prohráli zápas, ve kterém vedli o 25 bodů... Nyní měli pět minut na to, aby se historie neopakovala. Střelecké trápení ukončil Stamenkovič, následován kapitánem Peterkou, který trefil důležitou trojku (69:63). Královští sokoli precizně bránili děčínskou tvrdou hru. V žádném případě nechtěli dopustit jejich opětovné přiblížení na dostřel. Po podkošové střele skvěle hrajícího Sedmáka, tři minuty před koncem 73:65. Ale Děčín koncovky umí a hraje do poslední vteřiny. O tom se tým Královských sokolů už mnohokrát přesvědčil. Minutu před koncem tak Pomikálek stahuje na pět bodů (75:70). Ale tentokrát se Královští sokoli nenechali porazit. V závěrečných taktických faulech válečníků obstáli a dokonce svůj náskok navýšili. Těžké utkání s Děčínem zaslouženě vyhráli 81:73.

Královští sokoli se svým vítězstvím opět dostali na 1.-2. místo tabulky skupiny A2 (společně s Ústím nad Labem). První čtyřka týmů do předkola play off už je jasná. Ale Svitavy a Děčín mají manko v počtu odehraných utkání. Závěr nadstavby tak bude ještě hodně zajímavý...

Kometáře k utkání:

Lubomír Peterka (hlavní trenér): ”Zápasy s Děčínem jsou jako přes kopírák. Měli jsme vysoký vedení, vypadalo to, že to bude zápas, který se bude jen dohrávat. Ale nakonec to zase Děčín svojí bojovností dotáhl. My jsme si v druhém poločase hlavně přestali půjčovat balon, začali jsme hrát prkenně, měli jsme i menší problémy v obraně a nakonec jsem rád, že to skončilo o 8 bodů. Důležité vítězství a těžce vybojované.”

Filip Halada: ”Udržet vedení nám pomohla hlavně bojovnost a zkušenost. Jsem zklamaný, protože první poločas hrajeme s jinou energií, s jinou rychlostí i s jinou efektivitou a druhé poločasy na domácí palubovce nemůžeme takhle ztratit. Nemáme takový pohyb, nepůjčujeme si tak míč a Válečníci jsou známí tím, že hrají až do konce. Bojují a my jsme dneska měli i trošku štěstí, že jim nepadly nějaké střely. Jsem doopravdy zklamaný z druhého poločasu, že nehrajeme naši hru, co v prvním poločase.”

Královští sokoli: Sedmák 18 bodů + 12 doskoků, Halada 16 bodů, Barac 15 bodů + 6 doskoků, Peterka 10 bodů, Stamenkovič 9 bodů + 7 doskoků + 7 asistencí, Lošonský 5 bodů + 7 doskoků, Koloničný 5 bodů, Kantůrek 3 body

BK Armex Děčín: Pomikálek 18 bodů + 10 doskoků, Bradley 17 bodů + 8 doskoků, Šiška 14 bodů + 9 asistencí