Královští sokoli podlehli pressingu Pražanů

USK Praha : Královští sokoli                                                            87:72 (23:24, 18:8, 24:21, 22:19)

V zápase jsme bohužel dosáhli celkem 23 ztrát, což je opravdu moc. USK Praha nás celý zápas drželo v pressingu a těžko jsme se s tím vyrovnávali. Chyběl nám X Factor, aby to někdo vzal na sebe a strhl celý tým k obratu. Bohužel jsme se přizpůsobili hře domácího týmu a nehráli jsme tu svoji. Takové situace se nám prostě nemohou stávat, protože máme zkušené hráče. Pozitivní věcí je, že mladí hráči dostávají příležitost a sbírají tak cenné odehrané minuty v NBL.

Určitě je zapotřebí vyzdvihnou výkon v zápase, který předvedl David Škranc, ten si na svoje konto připsal double-double (za dvojciferný počet bodů a doskoků). Druhý poločas se dobře rozehrál Lovro Mandalinić, který ukázal svůj střelecký potenciál. Pokud by se nevyfauloval Maksim Šturanović, tak by se určit jen na 13 bodech nezastavil, protože způsoboval velké potíže obraně USK Praha. Slušný výkon podal i kapitán týmu Ondřej Peterka, ale k získání 13 bodů potřeboval 16 střel a úspěšnost 31% není moc oslnivá, za to mu však můžeme pogratulovat k tomu, že v NBL překonal hranici 2500 bodů.

Skóre je trochu zavádějící, kluci neodehráli špatný zápas, ale zmiňované ztráty nás stály vítězství. Teď je zapotřebí zase pozvednou hlavy, poučit se z tohoto zápasu a do dalšího jít se vztyčenými hlavami. Je zapotřebí pracovat na tom, abychom se uměli vyrovnat s enormním tlakem soupeře, protože takto proti nám budou hrát všechny týmy. Když se to naučíme, tak můžeme pomýšlet na vítězství.

Body:

Královští sokoli: Mandalinić 18 bodů + 1 doskok, Peterka 13 bodů + 5 doskoků +1 asistence, Šturanović 13 bodů + 5 doskoků, Škranc 10 bodů + 14 doskoků + 2 asistence, Vlahović 7 bodů + 5 doskoků + 5 asistencí. Dvořák a Vondra nenastoupili. Technickou chybu obdržel trenér Lubomír Peterka.

USK Praha: Böhm 20 bodů + 9 doskoků + 3 asistence, Okauru 18 bodů + 6 doskoků + 4 asistence, Pipes Jr. 17 bodů + 3 asistence, Vyroubal 14 bodů + 4 doskoky + 4 asistence, Švec 9 bodů.

Sokoli letí do dalšího zápasu, který se koná příští středu na domácí půdě od 19 hodin proti týmu Basket Brno.

Autor: Martin Fletcher