Královští sokoli podlehli Opavě 102:91

BK Opava : Královští sokoli 102 : 91 (21:19, 46:43, 74:66)

Od začátku utkání se Královským sokolům dařilo držet s domácí Opavou krok. Opava povzbuzená vítězstvím v prestižní lize mistrů, brzy zjistila, že Královští sokoli svoji kůži neprodají lacino. Výsledkem bylo nejtěsnější vedení opavského celku po první čtvrtině 21:19. Ve druhé čtvrtině domácí na chvíli převzali otěže utkání, dostali se do 8 bodového vedení. Královští sokoli nesložili zbraně, dokázali se opět dotáhnout a do poločasové přestávky odcházely oba týmy za stavu 46:43. V první polovině třetí části jsme několikrát inkasovali velmi "laciné" koše, náskok domácích narostl na rozdíl 12 bodů. I ten se podařilo snížit a do závěrečné části jsme vstoupili s mankem 8 bodů, které jsme dokázali stáhnout až na 5 bodů. V polovině poslední čtvrtiny zvyšuje Radovan Kouřil náskok domácích trojkou na 85:77, opavští vzápětí přidávají další 2 body a vedou o 10. Ani to však Královským sokolům křídla nezlomilo. Bryce Canda dvěma trojkami upravuje na 89:85, naděje stále žije. Závěrečné minuty bohužel patří domácímu celku, který si připisuje výhru rozdílem 11 bodů 102:91. V závěru se projevily zkušenosti BK Opava ve vypjatých koncovkách. Ty naše budeme muset ještě vypilovat.

Královští sokoli se v utkání opírali především o výkon pětice Bryce Canda, Marko Rikalo, Peter Sedmák, Dušan Pandula a Jan Jiříček. Opava se mohla střelecky spolehnout na dvojici Václav Bujnoch (23 bodů) a Jakub Šiřina (22 bodů, z toho 4x za 3body) a výborný doskok v podání opět Václava Bujnocha (11), který si tak připsal ceněný double-double. Trojky v utkání 10:13, bohužel opět vítězíme i na ztráty míčů - 9:15. Doskoky celkem 41:31, asistence v utkání 25:18.

Utkání rozhodovali Marek Vondráček, Tomáš Linhart a Petr Baudyš.

Přes další prohru mohou Královští sokoli odjíždět z palubovky velkého favorita bez ostychu a svěšených hlav. Výkon týmu se lepší od utkání k utkání, čekání na první výhru v soutěži ale stále pokračuje. Všichni věříme, že přijde již v příštím kole, kdy jedeme na palubovku Geosanu Kolín, který jsme dokázali v přípravě porazit jak na vlastní palubovce, tak i kolínské.

Sestava a body Královských sokolů: Bryce Canda 20 (3x za 3b), Marko Rikalo 20 (3x za 3b), Peter Sedmák 19 (3x za 3b), Dušan Pandula 12 (2x za 3b), Jan Jiříček 7 (1x za 3b), Ondřej Peterka 5 (1x za 3b), Martin Kolář 4, Tomáš Mahler 2, Tomáš Hampl 2.

Autor článku: Pavel Rozsypal