Královští sokoli podlehli i ve třetím utkání týmu BK Opava. Jejich sezóna tak končí.

Královští sokoli vs. BK Opava
70:95

Stav série 0:3

Statistiky utkání

Tisková konference po utkání

Fotoreport

Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním se Královští sokoli drželi na dostřel. Ve druhém ale Opava zařadila druhou rychlost a oslabené Královské sokoly přejela. Královským sokolům tak končí sezóna. BK Opava postupuje do semifinále Kooperativa NBL.

Královští sokoli nastoupili bez Halady a Barace. Ale i bez dvou hráčů základní pětky začali dobře. V první čtvrtině se dostali do vedení, po pěti minutách 14:8. Královští sokoli hráli uvolněně. Opavě se naopak nedařilo. První desetiminutovku tak vyhrálo domácí družstvo (25:20). Ani ve druhé periodě se Opavě nedařilo proměňovat své trojkové pokusy (za první poločas 0 daných z 15 pokusů!). Nicméně po čtyřech minutách Královské sokoly hosté dorovnali (28:28). Náš tým se ale i nadále statečně držel na dostřel. Po prvním poločase 36:40.

Po poločasové přestávce jakoby přišlo jiné hostující družstvo. Šiřina otevřel druhou půli utkání úspěšnou trojkou a nastartoval svůj tým k útoku. Ztráta Královských sokolů narůstala a navíc hráčům začaly docházet síly. Třetí čtvrtina rozhodla zápas. Na jejím konci stav 51:75. Závěrečná čtvrtina byla již jen o dohrání. Zapojili se mladíci obou týmů. Královští sokoli tak prohráli i třetí utkání čtvrtfinálové série (70:95) a jejich sezóna tak končí.

Gratulujeme soupeři a přejeme hodně štěstí v dalších bojích o medaile. Královští sokoli zažili zatím nejúspěšnější sezónu: 7. místo Kooperativa NBL (historicky nejlepší umístění) s třešničkou v podobě účasti v play off. A hlavně bronzové medaile v Hyundai Českém poháru. Jedinou velkou kaňkou je neúčast diváků v hale...

Děkujeme hráčům za předvedené výkony!
Děkujeme také partnerům a fanouškům za vzdálenou podporu. A doufáme, že příští rok už vše budeme prožívat dohromady v naplněné hale v Třebši.

Komentáře po utkání:
Lukáš Kantůrek: ”Těžko se to hodnotí, prostě jsme vytuhli. To tempo, které Opava nasadila hned na začátku, bylo pro nás náročné. První poločas jsme s ní zvládli držet krok, ale po poločase jsme odpadli fyzicky. Dělali jsme hloupé ztráty. Já sám jsem udělal asi dvě. Přidaly se hloupé fauly a také nám hosté dali nějaké koše s fauly a najednou to skore skočilo na 15 až 20 bodů. Řekl bych, že nás prostě přeběhali. Je to určitě nejúspěšnější sezona Hradce. Vyhráli jsme třetí místo v Českém poháru, dostali jsme se do play-off NBL a bereme sedmé místo. To je obrovský úspěch pro hradecký basketbal a pro nás to bylo taky super, protože z baráže jsme se dostali během tří let do play-off. Dalo nám to cenné zkušenosti, obzvláště mladým hráčům.” 

Lubomír Peterka (hlavní trenér): ”Nejprve bych pogratuloval Opavě k naprosto zaslouženému postupu. Poločas byl slušný, myslím, že v tom hrálo roli to, že Opava měla trojky 15/0. My jsme nezachytili nástup do druhého poločasu a pak už jsme i trošku odpadli mentálně a Opava dokráčela pohodlně k vítězství. Já jsem dal prostor i hráčům z lavičky. Až se tato porážka rozleží, tak sezonu budeme brát jako úspěšnou a já jsem teď děkoval i klukům v šatně. Opavě přeju, ať se dostane co nejdál.”

Body:
Královští sokoli: Lošonský 20 bodů + 9 doskoků, Peterka 13 bodů, Kantůrek 11 bodů, Sedmák 9 bodů, Stamenkovič 8 bodů, Koloničný 6 bodů + 6 doskoků, Šoula 2 body, Brožek 1 bod, Chlumecký a Mráz 0 bodů

BK Opava: Slavík 17 bodů, Šiřina 14 bodů, Kouřil 14 bodů

Sokol letí!