Královští sokoli odehráli s Nymburkem vyrovnané utkání!

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk

75:80 (9:18, 31:40, 58:60)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Fotogalerie

Královští sokoli nevedli ve čtvrtfinále Českého poháru ani vteřinu. Přesto si zaslouží velkou pochvalu! Protože s mistrem z Nymburka odehráli vyrovnané utkání a bojovali o postup do posledních minut!

Začátek zápasu byl u domácího týmu rozpačitý. Pouze 9 bodů Královských sokolů v první čtvrtině nenaznačovalo žádné napínavé utkání. A když se i v průběhu druhé periody začali hosté vzdalovat (12:25), vypadalo to na rychlý a jednoznačný zápas. Pak však Královští sokoli zacílili svá mířidla. Trojkovou  smršť odstartoval kapitán Peterka a do konce poločasu hradecký tým stáhl své manko na - 9 bodů (31:40).

Úvod druhé půle utkání již Královští sokoli zachytili lépe. Rychle se dotáhli na dostřel (36:40) a začali věřit v boj o postup. Nymburskému týmu se v útoku příliš nedařilo. Oproti tomu ten hradecký začal úspěšně zakončovat i z pod koše. Třetí čtvrtinu Královští sokoli vyhráli (27:20) a do polední desetiminutovky nastupovali se ztrátou pouhé dva body! (58:60). Byli odhodláni bojovat a pokusit se překvapit. Minimální rozdíl ve skóre drželi. Šest minut před koncem 64:65. Nymburský tým však táhl na bedrech skvěle hrající Harding. S jeho pomocí hosté odskočili do mírného náskoku (64:71). Královské sokoly však opět přiblížila trojka z rukou Stamenkoviče (70:73, minutu a půl do konce). Mužem poslední minuty byl však Harding, který proměnil svých 6 bodů a dotlačil Nymburk k postupu do Final Four Českého poháru. Hosté vyhráli 75:80, Královští sokoli však předvedli skvělý výkon!

Hráči utkání byli vyhlášeni nymburský Jerrick Harding (29 bodů + 4 doskoky + 2 asistence) a hradecký Pedja Stamenković (17 bodů + 5 doskoků + 4 asistence), odměněni byli dárkovými balíčky od měšťanského pivovaru Klenot.

Královští sokoli: Stamenkovič 17 bodů + 5 doskoků, Vujović 12 bodů + 5 doskoků, Peterka 9 bodů + 5 doskoků, Goga 9 bodů, Pešaković 8 bodů, Sedmák 7 bodů, Škranc 5 bodů, Šoula 5 bodů, Pavlović 3 body, Kantůrek 0 bodů

ERA Basketball Nymburk: Harding 29 bodů, Ross 13 bodů,...