Královští sokoli nevyužili šanci - prohra s Opavou 64:89

15. kolo KNBL Kingspan Královští sokoli : BK Opava 64:89 (19:21, 40:41, 57:67)

V předposledním kole letošního kalendářního roku nastoupili Královští sokoli proti vicemistru ČR, BK Opava. Opavští basketbalisté se sice ujali vedení, poté ale převzali iniciativu domácí hráči. Vypracovali si náskok 8 bodů, 3 minuty před koncem první čtvrtiny - 17:9. Po vystřídání v domácím týmu se Opava vrátila do hry a šňůrou 0:8 srovnali stav cca 1,5 minuty před koncem na 17:17. V samotném závěru první části otočili vedení na 20:21. Vyrovnané souboje přinesla i druhá kvarta, do poločasu odcházela obě družstva za stavu 40:41. Obdobná situace z první části se opakovala i ve třetí. Královští sokoli se dostali do mírného vedení, po vystřídání se do hry opět dostali opavští a začali navyšovat vedení v utkání. Do závěrečné čtvrtiny tak vstupovali s desetibodovým náskokem 57:67. Tak zkušený tým, jakým Opava bezpochyby je, si tento náskok těžko nechá ujít. Navýšili rozdíl na konečný stav 64:89. Domácí tak nevyužili velké šance na zdolání elitního soupeře. Opava měla v posledním období velmi náročný program díky domácí soutěži a lize mistrů. Na palubovce nováčka soutěže se dokázali zkoncentrovat a připsat si výhru po delší odmlce.

Pozitivem pro domácí celek bylo první představení nového rozehrávače, Pedji Stamenkoviče. Velmi málo chybělo, aby zaznamenal triple-double. 9 bodů, 10 asistencí a 7 doskoků je skvělou vizitkou této posily. Bodově se opět prosadil Pavol Lošonský, zaznamenal jich 22 a stal se i nejlepším střelcem utkání. Bohužel, dnes zůstal osamocen. Přes 10 bodů se dostal ještě Bryce Canda (12) a Ondřej Peterka (11), zatímco v soupeřově celku se našlo hned 5 střelců s dvoucifernými čísly. Miroslav Kvapil (19), Luděk Jurečka (16), Václav Bujnoch (14), Radim Klečka (13) a Radovan Kouřil (11).

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 22 (2x za 3b), Bryce Canda 12 (2x za 3b), Ondřej Peterka 11, Pedja Stamenkovič 9 + 10 asistencí + 7 doskoků, Peter Sedmák 7 bodů + 8 doskoků, Martin Kolář 2, Petr Andres a Tomáš Hampl 0. Jan Mráz a Dominik Štěpán do utkání nezasáhli.

Posledním utkáním letošního roku bude střetnutí s BC Geosan Kolín, 29. 12. 2018 od 18.00. Přijďte se rozloučit s basketbalovým rokem 2018 a podpořit Kingspan Královské sokoly.