Královští sokoli nestačili na Válečníky z Děčína

Královští sokoli vs BK ARMEX Děčín                                                    76 :96 (20:33, 18:25, 12:22, 26:16)

Tuto sobotu si ve Sportovní hale Třebeš nenechalo 276 diváků ujít 6. kolo Kooperativa NBL. Sokolům se bohužel příliš nedaří, po včerejším utkání mají na svém kontě 1 výhru a 5 proher. Trenér Lubomír Peterka má velmi mladý tým, který na sobě pracuje a vypilovává veškeré mezery, které je potřeba odstranit.

„Naším největším problém určitě bylo, že jsme nedávali šestky, z 23 pokusů jsme dali jen 9. Dostali jsme 96 bodů, takže máme evidentně problém v obraně. Další věcí bylo, že jsme se naprosto neuměli prosadit v útoku, nevycházeli nám žádné signály. Vycházel nám pouze jednoduchý Pick and roll, kde si pod košem bral nejčastěji míč Maksim Šturanović. V útoku jsme se doslova trápili. Soupeř věděl, co a jak na nás, měl nás přečtené, znal naše signály, a tak bylo těžké skórovat,“ říká k zápasu sportovní manažer Peter Sedmák.

Podpořit hradecký tým přišli z Mountfieldu HK asistent trenéra Tomáš Hamara, hráči Radovan Pavlík a Oliver Okuliar.

Nejlepším „Klenot hráčem utkání“ byl za domácí tým Královští sokoli vyhlášen Maxim Šturanović.

Nejlepší „Klenot hráčem utkání“ hostujícího celku BK ARMEX Děčín byl vyhlášen hráč Anthony Lamont Walton Jr.

Body:

Královští sokoli Hradec Králové: Šturanović 25 bodů + 12 doskoků, Peterka 11 bodů + 1 doskok, Kábrt 11 bodů + 5 doskoků, Svojanovský 8 bodů + 5 doskoků + 2 asistence, Dvořák 8 bodů +2 doskoky +3 asistence

BK ARMEX Děčín:  Walton Jr. 18 bodů + 5 doskoků + 5 asistencí, Nichols 15 bodů + 3 asistence, Pomikálek 14 bodů, Kroutil 14 bodů, Svoboda 12 bodů + 6 doskoků + 3 asistence

Za Královské sokoli jsme vyzpovídali hráče Filipa Kábrta.

Jak hodnotíte zápas?

Řekli jsme si před zápasem, že do dnešního utkání musíme vstoupit naprosto odhodlaní, nikoliv jak minule proti Ústí. Už během pár minut jsme prohrávali skoro o patnáct bodů. Opět jsme nezačali tím nejlepším způsobem, pak už se to táhlo celý zápas. U konce jsme dokázali trochu stáhnout náskok soupeřů. Určitě máme co zlepšovat, hlavně tedy v obraně, to je náš největší problém.

Hráli jste dnes v okleštěné sestavě, jak moc chyběli David Škranc a Alexandar Vlahović?

Určitě nám hodně oba chyběli. Já bych chtěl zmínit hlavně Davida Škrance, kterému se poslední dobou hodně daří, kvalitně brání, a hlavně to je důležitý hráč pro náš tým. Jeho body nám určitě chyběli!

Rozhovor s trenérem Královských sokolů Lubomírem Peterkou:

Jak domácí trenér hodnotí zápas?

Moc dobře se mi to nehodnotí. Určitě gratuluji Děčínu k vítězství. My jsme opět jako v Ústí dovolili Děčínu 58 bodů za poločas. Chystali jsme se na dobrou obranu, všichni věděli, co mají dělat, ale bohužel jsme udělali hrubé individuální chyby jak v útoku, tak v obraně. Proto soupeř získal jednoduché vedení. Děčín si svůj náskok potom ohlídal. My nejsme schopni ubránit jednoduché věci, máme na čem pracovat, teď nás čeká Nymburk, který nás také hodně prověří, doufám, že se pak odpíchneme k lepším výkonům.

Co myslíte, jak změnit čtvrtiny, protože dostáváte i přes 30 bodů za jednu?

Je to tragédie, kazíme útoky a obranu. Neumíme zastavit útoky a pak narůstá skóre. Šli jsme do zápasu s tím, že soupeře potrápíme, náš úkol byl dostat maximálně 80 bodů. Je jasné, že je před námi dlouhá cesta.

BK ARMEX Děčín

Jak děčínský hráč Martin Mach hodnotí zápas?

Vyhráli jsme o 20 bodů, takže rozhodně pozitivně. V prvním poločase se nám podařilo ubránit Mandaliniće a také díky tomu jsme získali velký náskok. Ve druhém poločase jsme si již vše jen pohlídali.

V čem byla vaše největší zbraň?

Myslím si, že jsme se nejen dostávali do rychlých protiútoků, ale že jsme také byli koncentrovanější a lépe připravenější na tento zápas.

Tomáš Grepl (hlavní trenér)

Jak vy hodnotíte zápas?

Zápas pro nás dopadl velmi pozitivně, protože jsme tady dokázali vyhrát. V Hradci je vždy horká půda a nevozí se odsud vítězství snadno. My si toho vítězství vážíme a doufáme, že budeme v našich nastavených výkonech pokračovat. Dnes zápas rozhodlo to, že jsme měli šest dvojciferných střelců, a to, když se našemu týmu, který není tolik útočný povede, tak dovedeme být velmi nebezpeční. Pomohli nám také rychlé protiútoky a relativně dobře jsme odehráli dobrý part, i díky tomu jsme si vezeme velmi cennou výhru.

Jaký velký rozdíl bylo dnešní utkání proti předkolu play-off, které jste tady hráli na jaře?

Pravda je ta, že měl Hradec loni lepší tým, v minulé sezóně byly ty zápasy mnohem těžší. Luboš Peterka pracuje s hodně mladými hráči, má méně cizinců. Tým je méně zkušený, a navíc měl zraněného Škrance s Vlahovičem, což bylo značné oslabení. Dnešní vítězství vůbec nepřeceňuji a myslím si, že jakmile bude tým kompletní, tak bude mnohem důstojnější soupeř.

Sokol letí do dalšího zápasu, který se uskuteční příští sobotu na domácí palubovce proti týmu ERA Basketball Nymburk.

Autor: Martin Fletcher