Královští sokoli na vítězné vlně, připisují si 6. výhru sezóny!

mmcité1 Basket Brno : Kingspan Královští sokoli 82:98 (16:27 38:48 58:68)

Ve středu 29.1. se Královští sokoli vydali na jih Moravy, kde vyzvali v rámci posledního kola základní části KNBL mmcité1 Basket Brno. Diváci mohli být svědky vcelku jednoznačného utkání. Sokoli si se svěřenci trenéra Růžičky poradili výborně a po většinu zápasu byli lepším týmem. Hned 5 našich hráčů v Brně dosáhlo dvouciferného počtu bodů!

Po rozskoku, na začátku utkání, nejdříve hráči uctili památku nedávno tragicky zesnulé basketbalové legendy Kobe Bryanta. Kobe Bryant strávil celou basketbalovou kariéru v dresu L.A. Lakers s čísly 8 a 24 na dresu. Po vzoru NBA se k pietě přidala i Kooperativa NBL - vítěz rozskoku zůstal na své obrané polovině (8 sekund), dokud rozhodčí nepřerušili hru; druhý tým, který poté dostal míč do svého držení, nechal uplynout celou dobu potřebnou pro vystřelení míče na koš (24 sekund). Poté zápas začal.

Jak již bylo řečeno, po většinu utkání byli svěřenci trenéra Peterky lepším týmem. Na samotném začátku měl sice první slovo Brněnský tým, kdy svoji střelu proměnil Stegbauer. Poté ale začala kanonáda ze strany Královských sokolů, kdy naši hráči dokázali vstřelit 10 bodů během necelých tří minut. Hráči trenéra Růžičky se však poté oklepali a v jednu chvíli dokázali stáhnout vedení Sokolů na pouhé 3 body. To však hradecký celek vůbec nerozhodilo a dál pokračovali ve svém nastaveném tempu. První čtvrtinu jsme vyhráli o 11 bodů. Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu. Sokoli skvěle bránili a na útočné polovině vše také fungovalo jak mělo. Po poločasovém klaksonu odcházeli hráči do kabin za stavu 38:48 ve prospěch Královských sokolů. V první polovině třetí čtvrtiny se Sokoli dopustili některých faulů a minuli několik střel. To dalo brněnským hráčům možnost znovu snížit vedení Hradce na 3 body. V ten moment ale proměnil důležité trestné hody Pavol Lošonský, potom co byl faulován. Ve zbytku čtvrtiny se Sokolům velice dařila střelba trojek, své tří bodové pokusy proměnil Stamenkovic, Peterka, Halada i Andres. Závěrečná čtvrtina začínala opět s rozdílem deseti bodů. Hned na začátku proměnil svoji trojkovou střelu Dorde Tresač. Brněnští basketbalisté bojovali až do konce a úspěšně proměnili také mnoho pokusů. Královští sokoli však neponechali nic náhodě a zápas kontrolovali až do zaslouženého vítězného konce!

Body a sestava: Stamenkovic (triple-double): 11 bodů + 10 doskoků + 10 asistencí, Lošonský - 19 bodů + 9 doskoků, Peterka - 18 bodů + 4 asistence, Tresac - 17 bodů + 4 asistence, Sedmák - 14 bodů + 2 asistence, Andres - 7 bodů, Halada - 9 bodů, Barac - 3 body + 5 doskoků, Kantůrek bez bodu