Královští sokoli na úvod podlehli Lučenci

Domáci Lučenec se těší z první výhry ve Federálním poháru. Královští sokoli ve 4. čtvrtině mohutně dotahovali, ale domácí si vítězství pohlídali.

BKM Lučenec vs. Královští Sokoli

79:73 (23:16, 15:16, 23:13, 18:28)

Královští sokoli vyrazili na třídenní štaci Federálního poháru do Lučence na sousedním Slovensku. Úvod utkání vyšel lépe domácímu týmu, který už od začátku první čtvrtiny diktoval tempo hry a první dějství se mu podařilo v ofenzivním závěru vyhrát v poměru 23:16. I přes 17-bodový náskok jsme se nevzdávali a bojovali. Do poločasu se nám dokonce podařilo snížit skóre na přijatelných šest bodů. Ve třetí čtvrtině si Lučenec vybudoval zdánlivě rozhodující náskok. Opět zatížili konto Sokolů 23 body a jelikož Královským sokolům se podařilo dát jen 13 bodů, domácí vedli před závěrečnou čtvrtinou o 16 bodů. Hradec však ani teď nepoložil zbraně. V závěrečné čtvrtině se nám opět podařilo přiblížit na hranici 6 bodů. Blíže jsme se však už  nedostali ani přes dobrý finiš, kdy v poslední čtvrtině dali až 28 bodů.

Dvouciferný zápis zaznamenal 15-ti bodový Maksim Šturanovič, 14-ti bodový David Škranc a 13-ti bodový Aleksandar Vlahovič.