BK Opava vs. Královští sokoli
80:61

Statistiky zápasu zde.
Pozápasová tisková konference zde.

BK Opava nastoupila v osmi hráčích a bez ústředního rozehrávače Jakuba Šiřiny. Královští sokoli tak ucítili lehkou šanci tento druhý tým ligy porazit. Jenže tak moc chtěli, až to nešlo. Všichni hráči Opavy jsou nebezpeční z tříbodové vzdálenosti, obzvláště doma. Oproti tomu Královským sokolům se střelba vůbec nedařila. Když se k tomu přidá příliš mnoho ztrát, nedá se zvítězit.

Jako předzvěst celého zápasu otevřel opavský Gniadek skóre utkání úspěšnou střelou z tříbodové vzdálenosti. Po pěti minutách již Královští sokoli nabrali ztrátu (13:6). Vždy, když se podařilo přiblížit na dostřel, opavský tým opět odskočil. Po první čtvrtině byl stav 20:12 a na kontě sokolů již 7 ztrát. Začátek druhé periody začal pro Královské sokoly slušně a postupně ztrátu snižovali. Ale dorovnat skóre se nepodařilo. V půli čtvrtiny stav 31:24. Jenže v následující pětiminutovce následovalo střelecké trápení sokolů, potrestané body domácích. Rozdíl skóre tak narostl příliš. V poločase 45:29.

Druhý poločas byl ve znamení pokusů Královských sokolů o redukování ztráty. Ale každý vydřený koš byl potrestán další trojkou Slezanů. Po třetí čtvrtině stav 65:43. Velká trojková přestřelka se strhla na začátku poslední čtvrtiny, kdy sice dal hradecký Peterka tři dlouhé střely v řadě. Ale Opava je vždy potrestala vlastní trojkou a ukázala tak, kdo je na palubovce doma. Královští sokoli prohráli 80:61. Byli lepší na doskoku (36-41). Ale navršili příliš mnoho ztrát (9-15) a zejména byli neúspěšní v trojkách 53 % (14 daných) - 27 % (9 daných).