Královští sokoli na obrazovkách ČT sport!

21. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

BK REDSTONE Olomoucko vs. Královští sokoli

sobota 8. 1. 2021 od 20h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání tvcom

Přímý přenos utkání ČT sport


Královské sokoly čeká poslední venkovní výjezd, a to na palubovku Olomoucka. To počítá již 6 proher v řadě a potřebovalo by zabrat. Královským sokolům přerušil vítěznou sérii Nymburk, ale chtěli by opět začít vyhrávat. Při posledním vzájemném utkání s Olomouckem měli jasně navrch Královští sokoli (105:77).

BK Redstone Olomoucko je na sdíleném 11.-12. místě společně s Jindřichovým Hradcem (2 výhry, 18 proher). Naposledy prohrálo po novém roce v Brně (85:76). V průběhu sezóny již došlo v týmu k několika změnám. Jak k výměně trenéra, tak hráčů. Naposledy opustil klub rozehrávač Milutin Dukanovič, který posílil klub v prosinci a odehrál pouze 5 zápasů. Vedení týmu zatím neoznámilo jeho náhradu. Olomoucko bodově vede Arsenij Vučkovič, který doručuje průměrně 14,4 bodů a 6,6 doskoků na zápas a dále na rozehrávače Lukáše Feštra (10,2 bodů na utkání).

Královští sokoli po čtyřech vítězstvích v lize v řadě prohráli doma s Nymburkem (65:98), bez zdravotně indisponovaného Pavloviće. Tým je na sdíleném 7. - 8. místě společně s Ústím nad Labem. V Olomouci opět povede Královské sokoly hlavní trenér Lubomír Peterka, kterému již skončila covidová izolace. Hradecký tým chce před kamerami ČT4 sport jednoznačně vyhrát.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): "V první řadě děkuji svému asistentovi Martinu Sýkorovi, že mě skvěle zastoupil a získal s týmem dvě velmi cenná vítězství. Čeká nás poslední výjezd v základní části soutěže. Utkání s Olomouckem může být zrádné, s papírově lehčími soupeři se nikdy nehraje lehce. A jak předvedli v listopadu s Opavou, když v jejich týmu proběhla také hráčská změna, odehráli velmi dobré utkání. Proto i my se musíme mít na pozoru, jít do zápasu koncentrovaní a soustředit se na svoji hru. Máme širší rotaci kvalitních hráčů. Z Olomouce chceme přivést další venkovní vítězství."

Sledujte Královské sokoly na ČT sport!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková