Královští sokoli na Nymburk nestačili

20. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk

65:98 (17:30, 40:55, 51:77)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference


Vítězná série byla ukončena. Královští sokoli drželi krok s mistrovským týmem z Nymburka necelou polovinu utkání. Pak už byl tento elitní tým nad jejich síly. Do utkání nenastoupil nemocný Ozren Pavlović. Top skórerem zápasu byl kapitán Ondřej Peterka se 17 body, když trefil i třikrát koš za 3b.

První poločas utkání probíhal jako na houpačce. Královští sokoli vedli po prvních dvou minutách utkání 7:2 a to bylo naposledy. Již do konce první čtvrtiny si hostující Nymburk vybudoval slušný náskok 17:30. Ve druhé desetiminutovce vedli až o 16 bodů, ale Královští sokoli nechtěli připustit jasný zápas. Bod po bodu začali ztrátu stahovat. Tři minuty před koncem poločasu byl náskok nymburského týmu pouhých 5 bodů. I posledních pár minut však stačilo na další navýšení nymburského vedení. V poločase 40:55.

Začátek třetí čtvrtiny již definitivně rozhodl o výsledku utkání, když se rozdíl skóre přiblížil ke 30 bodům. Ve zbývajících minutách Královští sokoli dál bojovali. Pošetřili ale své hlavní opory a prostor dostali všichni hráči. Ztráta hradeckého týmu již dále nenarůstala. Královští sokoli prohráli s českým mistrem 65:98. 

Náš tým donutil Nymburk k nebývale hodně ztrátám (18). Výrazně však prohrál na doskoku (30-52). Nevalné bylo procento úspěšné střelby, zejména za 3b (21%). Nyní však již Královští sokoli míří své zraky k posledním kolům základní části, kde budou chtít opět naskočit na vítěznou vlnu.

Komentáře k utkání:

Martin Sýkora (asistent Královští sokoli): „Hodnotí se to samozřejmě těžko tím, že je to Nymburk. Ale myslím, že jsme odolávali první poločas nějakým způsobem. Druhý poločas hosté zapnuli na plné obrátky a ukázala se síla toho družstva, které hraje dlouhé roky evropské soutěže. Takže gratulujeme Nymburku a jdeme dál, máme před sebou další 2 kola, která musíme zvládnout.“

Lukáš Kantůrek (rozehrávač Královští sokoli): „Zápas není úplně těžké hodnotit. Myslím si, že první poločas jsme se relativně drželi. Ale hosté druhý poločas zapnuli a ukázala se jejich převaha. Plus s tím, že my jsme se snažili hlavní hráče trochu pošetřit, abychom měli dost energie na sobotu, protože hrajeme důležité utkání v Olomouci. Ale myslím, že to byl od nás docela solidní výkon. Teď jsme měli dobrou sérii a je pro nás důležité, abychom udrželi ten herní styl, který jsme i dneska udrželi, ale Nymburk je kvalitnější tým a nemáme se za co stydět.”

Body:

Královští sokoli:  Peterka 17 bodů (3x za 3b), Sedmák 11 bodů + 7 doskoků, Škranc 9 bodů, Kantůrek 8 bodů, Goga 7 bodů, Pešaković 5 bodů, Vujović 4 body, Stamenkovič 2 body +9 asistencí, Šoula 2 body, Mráz 0 bodů

ERA Basketball Nymburk: Harding 15 bodů, Kříž 14 bodů, Palyza 13 bodů

Následuje venkovní utkání v Olomouci, které můžete shlédnout na ČT4 sport (sobota 8. 1. ve 20h) a poslední kolo základní části odehrajeme doma - v sobotu 15. 1. od 18h s Brnem. Jste zváni!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková