Královští sokoli vs. BK Opava

77:101

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference    Fotogalerie utkání

Královští sokoli odehráli těžké utkání s BK Opava. Se silným soupeřem se snažili držet krok. Ale slezský tým byl nad jejich síly. Již v prvním poločase získal rozhodující náskok svému týmu švédský obr Markusson (v poločase 20 bodů + 9 doskoků). Na zápas dorazila i čertovská návštěva.

Královským sokolům se opět nepodařilo chytit začátek utkání.  Po čtyřech minutách prohrávali již o 12 bodů (2:14). Srbské duo Vujović - Pešaković pak svými koši povzbudili svůj tým a začali stahovat. Po trojce Šouly 13:18. Opavští ostrostřelci si však svůj drobný náskok drželi. Po první čtvrtině 16:24. Ve druhé desetiminutovce slezané zacílili své tříbodové střely a začali si budovat rozhodující náskok. V polovině druhé periody 25:39. Když navíc své podkošové představení rozjel i švédský obr Markusson, Královští sokoli šli do šaten s výraznou ztrátou (38:54).

Ve třetí čtvrtině se Královští sokoli snažili najít recept na opavskou obranu. Ale to se jim nedařilo. Každý vydřený koš byl potrestán obdrženým košem na druhé straně. Po třech čtvrtinách 52:76. I když byl zápas rozhodnut, Královští sokoli se snažili bojovat dál. Poslední desetiminutovku zahájili osmi body v řadě. Ale hráči vícemistra jsou zkušení. Každé drobné přiblížení se kontrovali, nejlépe trojkou do koše Královsých sokolů. Ti tak prohráli 77:101.

Královští sokoli prohráli na doskoku (31-44), tížil je také velký počet ztrát (15-9). Oba celky trefili shodně 10 trojek. Nejlepším hráčem Královských sokolů byl Nikola Pešaković (22 bodů + 7 asistencí, trojky 5/7)