Královští sokoli míří k BK Olomoucko pro postup do FINAL 8 Hyundai Českého poháru

Hyundai Český pohár – osmifinále, 2. kolo
BK Olomoucko vs. Královští sokoli
středa 27. 1. 2021 v 18.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Ve druhém kole osmifinále Hyundai Českého poháru čeká Královské sokoly odveta na palubovce BK Olomoucko. Vzhledem k výsledku 1. kola, kdy Královští sokoli vyhráli 102:63, nás čeká zřejmě poklidný zápas. Do FINAL 8 postupuje tým s lepším součtem skóre. Královští sokoli jdou do utkání s náskokem 39 bodů. Ovšem BK Olomoucko posílilo.

BK Olomoucko se v letošní sezóně trápí, vyhrálo prozatím pouze tři zápasy. Navíc v prvním kole Hyundai Českého poháru chyběli osoví hráči Váňa s Bezbradicou. Druhý jmenovaný již ve druhém kole nastoupí. Nemanja Bezbradica je pro BK Olomoucko hlavním skórerem. Když doručuje průměrně 17,6 bodů a 7,5 doskoků na utkání. Tým z Hané také v minulém týdnu posílil o pivota Jalena Henryho. Zasáhl již do zápasu ve Svitavách, ve kterém za 30 minut přispěl 7 body, 3 doskoky a 5 asistencemi. Druhé kolo poháru tedy bude značně vyrovnanější.

Obzvláště, když Královským sokolům chybí Nemanja Barac (zlomený nos právě v prvním utkání s Olomouckem) a možná také Ondřej Peterka (zranění ruky v posledním zápase s Kolínem). Nicméně náskok Královských sokolů z prvního kola je tak velký, že by o celkovém postupujícím nemělo být pochyb. Osou Královských sokolů bude jako vždy trio Stamenkovič, Lošonský a Sedmák, které jistě doplní zbytek týmu a společně půjdou za postupem do FINAL 8.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Do zápasu jdeme s velkým bodovým náskokem z prvního utkání, to ale neznamená, že budeme hrát na půl plynu. Jelikož je naše sestava okleštěná, dostane příležitost naše lavička a ta musí předvést, že si zaslouží minuty i v těžších utkáních."