Královští sokoli jedou na Slunetu

 

Zítra nás čeká od 18 hodin zápas na palubovce hostů. V pátém kole Kooperativa NBL 2022/2023 si zahrajeme proti týmu SLUNETA Ústí nad Labem.

Minulý ročník jsme odehráli se severočeským soupeřem čtyři zápasy. V základní části jsme dvakrát vyhráli v nadstavbové části bral dvě výhry soupeř.

Vzájemná utkání v sezoně 2021/2022

19. 9. 2021 SLUNETA Ústí nad Labem 64:72 Královští sokoli (1. kolo základní části)

2. 1. 2022 Královští sokoli 85:73 SLUNETA Ústí nad Labem (12. kolo základní části)

22. 2. 2022 Královští sokoli 91:113 SLUNETA Ústí nad Labem

9. 3. 2022 SLUNETA Ústí nad Labem 75:70 Královští sokoli (skupina A1 - 9. kolo)

SLUNETA Ústí nad Labem

V letošní sezóně se týmu prozatím nedaří, ve všech čtyřech odehraných kolech podlehl svým soupeřům. O to s větší chutí budou chtít hráči Slunety porazit hradecký tým. Výborný výkon v týmu podává Delvon Johnson (USA), který patří v Kooperativa NBL k nejúspěšnějším střelcům za 2 body (úspěšnost 83.3 %) a nyní po čtyřech odehraných kolech vévodí, s průměrem 10.5, tabulce doskoků. Určitě není možné opomenout také jeho spoluhráče Jordana Callahana, který v tabulce Kooperativa faktoru zaujímá za Devlonem 4. místo.

Královští sokoli

Od návratu do NBL nedokázali vyhrát zápas 5. kola. Nejblíže tomu byli před 2 lety právě na palubovce Ústí nad Labem, většinu zápasu těsně vedli, v závěru pak dotahovali ztrátu, ale dnešní sportovní manažer klubu Peter Sedmák neproměnil ani jeden ze dvou trojkových pokusů v posledních sekundách. Hradec má proti Slunetě v posledních 2 sezonách aktivní bilanci 5-3, avšak aktuálně chce s tímto soupeřem prolomit sérii 2 porážek. Ústí dosud nedokázalo v tomto ročníku dosáhnout ani na 70 nastřílených bodů v utkání, což je meta, kterou Hradec pokořil pokaždé, ačkoliv třikrát jen těsně.

Hradecký tým jde se svou formou nahoru, ve 4. kole pořádně potrápil favorizovanou Opavu a do poločasu s ní držel krok. Bohužel ve druhé půlce utkání se opavští dostali do ráže, a také díky mnoha proměněným trojkám zvítězili 94:72. Tým si na Slunetu věří, do boje o další body do tabulky pojede velmi odhodlaně. Družstvo momentálně táhne David Škranc, kterému zaslouženě patří v tabulce Kooperativa faktoru 2. místo, mimo jiné je v lize čtvrtým nejlepším trojkařem. Nejen skvělé doskoky předvádí Maksim Šturanović (průměr 9.3), nejlepším nahrávačem je Aleksandar Vlahović (průměr 6.7).

Před zítřejším zápasem jsme vyzpovídali Filipa Kábrta a trenéra Lubomíra Peterku.

Filipe jaký um použijete od svého vzoru Kobeho Bryanta do utkání proti Ústí nad Labem?

Nepoužiji od Kobeho žádný slogan, ale řeknu, že do každého zápasu chodil s tím, že ze sebe vydal maximum. Na hřišti vždy odevzdal, co umí a o to se snažím i já v každém zápase. To, co říkám neplatí to jen o Ústí, ale o každém soupeři proti, kterému hrajeme. Pokusím se jak já, tak celý tým, odevzdat ze sebe všechno, abychom Ústí porazili.

Tým jde evidentně zápas od zápasu nahoru, jak bude těžké vyzrát na Slunetu?

Náš tým se opravdu postupně docela dost zlepšuje. I přesto, že nás je v tomto týmu devět hráčů nových, a potrvá ještě chvíli se sehrát, tak si myslím, že už pomalu nacházíme tu naši vlnu. Pokud jste o Ústí, tak mnohem raději běháme do rychlých protiútoků než oni, což souvisí také s tím, že máme mladší tým. Pokud budeme dobře bránit, tak si myslím, že bychom mohli zvítězit.

Pane trenére ústeckému týmu se prozatím v letošní sezóně nedaří, už čtyřikrát podlehli svým soupeřům. Jedete si na sever Čech pro výhru?

Na Slunetu jedeme vyhrát, chceme využít toho, že jejich tým nemá úplně ten nejlepší vstup do soutěže. Pokusíme se využít toho, že má Sluneta doslova nůž na krku. Jejich tým moc dobře ví, že je zapotřebí utkání zvládnout, a právě proto mohou být i nervózní. My si do zítřejšího zápasu chceme přenést poměrně solidní výkon ze zápasu s Opavou, i když jsme jí nakonec podlehli. Doufám, že se nám podaří hrát konzistentně celých 40 minut, a nejen polovinu utkání jako právě naposledy se slezským týmem, kdy ve druhé půlce zápasu šel náš výkon dolů.

Sokoli letí výkonnostně vzhůru, co je potřeba ve hře ještě dopilovat?

Ano, naše výkonost se poměrně zlepšuje. Nejvíce pilujeme obranu, tam máme mezery a děláme bohužel hloupé chyby. To, co nás nejvíce trápí, je obranný doskok, na všem se snažíme pracovat.