Královští sokoli i ve třetím utkání nadstavby vítězí!

Královští sokoli vs. BK Olomoucko

90:67

Statistiky zápasu

Tisková konference po utkání

Královští sokoli vlétli do utkání skvěle! Výrazný náskok nad BK Olomoucko měli již od první čtvrtiny. V průběhu utkání Sokoli vedli až o 35 bodů. Během poslední čtvrtiny tak mohly být pošetřeny hlavní opory týmu a prostor na hřišti dostali všichni hráči.

Královští sokoli byli oslabeni o Lošonského se Šoulou, ale to nesnížilo touhu vyhrát další zápas nadstavby. Utkání začala základní pětka skvěle. Již po třech minutách vedli Královští sokoli 11:2. A do konce čtvrtiny náskok dále narůstal. Zaskočenému Olomoucku se bez absentujícího Bezbradici nedařilo prosadit do koše. Po první čtvrtině 22:8. Ani druhá perioda Sokoly nezbrzdila. Střídající hráči z lavičky přinesli do utkání novou energii. Po šesti bodech v řadě od Honzy Koloničného, vracejícího se po Covidu, dosáhlo skóre již dvacetibodového rozdílu (39:19, tři minuty do konce poločasu). Pak přišla chvíle opět skvěle hrajícího Barače, který třemi koši (z toho dvě trojky) za sebou završil poločasové skóre na 49:22.

Po přestávce hosté viditelně zintenzivnili obranu, ale nebylo jim to nic platné. Ve třetí čtvrtině náskok dosáhl svého maxima, když postupně narostl až ke 35 bodům. Po 30 minutách stav 72:39. Poslední perioda byla ve znamení šetření hlavních opor Královských sokolů, v následujících dnech je čeká náročný herní program. Příležitost tak dostala celá lavička. Té se chopil hlavně Lukáš Brožek (celkem 11 bodů, z toho 8 v poslední čtvrtině). I tak hosté v závěru utkání lehce zredukovali skóre. Královští sokoli však zaslouženě vyhráli výrazným rozdílem 90:67.

Královští sokoli kralovali v úspěšnosti střelby za dva body (72,2 % - 48,8 %) i na doskocích (43 - 34). Hostům se vůbec nedařila střelba, zejména ta z tříbodové vzdálenosti - proměnili pouze 4 trojky z 25 pokusů. Hned tuto sobotu čeká oba týmy odveta na palubovce Olomoucka.