Královští sokoli hlásí novou posilu – přichází David Škranc

David Škranc (25 let) je dlouhé křídlo (vysoký 203 cm). Ke Královským sokolům přichází z klubu BK JIP Pardubice, ve kterém také basketbalově vyrostl. Jeho přestup do Hradce Králové je tak jeho prvním profesionálním přestupem v kariéře.

David s basketbalem začínal v Havlíčkově Brodě, ale jako talentovaný mladý hráč se dostal ještě v mládeži do Pardubic. V kategoriích U16 – U20 byl součástí mládežnických reprezentací ČR. V nejvyšší basketbalové soutěži KNBL nastupuje již 6 let. Jeho kariérním maximem bylo 26 bodů v roce 2019 v utkání proti Kolínu, ve kterém také trefil své maximum ve střelách za 3b – celkem 5 úspěšných pokusů. V loňské sezóně 2020/2021 dosahoval za 18 odehraných minut 4,9 bodů; 3,2 doskoků a 1,1 asistencí. David je šikovným trojkařem. Alternovat může, díky své výšce a velkému rozpětí paží, i na pozici 4. U Královských sokolů podepsal na 2 roky + 1 rok s opcí.

Davide, vítej u Královských sokolů! Přestup k našemu týmu bude tvůj první v rámci KNBL mimo Pardubice. Co od změny klubu očekáváš?

Moc se na to těším, bude to pro mě nová zkušenost. Potřeboval jsem již z Pardubic odejít a jsem rád, že můžu pokračovat svou kariéru v Hradci Králové. Protože Hradec vnímám tak, že se každou sezónu zlepšuje a jsem rád, že tomu mohu být součástí.

S jakým cílem ke Královským sokolům přicházíš?

Hradec měl tento rok velmi dobrou sezónu a já jen očekávám, že týmu i v té další sezóně pomůžu k ještě lepším výsledkům. Jsem velmi rád za tuto příležitost a věřím, že s nově získanými zkušenostmi si i já zase najdu cestu zpět hrát basketbal opět s láskou.

Sportovní souboje mezi Pardubicemi a Hradcem Králové fanoušci vždy velmi prožívají. Jak soutěživost mezi městy vnímáš ty?

Musím říct, že intenzivnější soutěživost mezi Hradcem a Pardubicemi pociťuji spíše v hokeji. Předci jen, Hradec je v nejvyšší basketbalové soutěži kratší dobu. Takže spíš očekávám, že to časem víc vygraduje. Já si hlavně přeji, aby fanoušci v příští sezóně mohli opět chodit na zápasy.

Trenér Lubomír Peterka o Davidu Škrancovi: „David přichází na pozici dlouhého křídla. U Královských sokolů dostane šanci, aby ukázal svůj talent, který v sobě má. Má šikovnou ruku ve střelách za 3 body. Dokáže také dobře pracovat na doskoku, kde může využít své výšky a dlouhých paží. Zároveň by měl do týmu zapadnout i lidsky. Věřím, že pro Královské sokoly bude jeho angažmá přínosem.“

Sokol letí!