Královští sokoli doma uvítají BK REDSTONE Olomoucko

10. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BK REDSTONE Olomoucko
sobota 30. 10. 2021 od 18h


Live statistiky utkání    Přímý přenos utkání

                     Online prodej vstupenek


Královští sokoli se představí v dalším domácím zápase, tentokrát s týmem BK REDSTONE Olomoucko. Po náročných utkáních s Pardubicemi a Nymburkem přichází zdánlivě lehčí zápas s předposledním týmem ligy z Olomouce. Ale o to víc se Královští sokoli budou muset před domácími fanoušky koncentrovat.

Olomoucko vyhrálo pouze jediný zápas, a to hned ten první - s průběžně posledním týmem z Jindřichova Hradce. Od té doby počítá již 7 porážek v řadě. S bilancí 1/7 se tak nachází na 11. místě tabulky. Podíl na výsledcích má jistě i zranění Filipa Halady (v loňském roce byl Královským sokolem), který již 4 utkání nehrál. Nicméně ten se již zapojuje do tréninku a je možné, že tentokrát nastoupí. V posledním utkání již nenastoupil ani dosavadní top skórer týmu Demajeo Wiggins, který se přesunul do jiného týmu. Tým z Hané hledá náhradu, ohlásil příchod dvou nových hráčů. Zatím však nejsou známá jejich jména, ani zda nastoupí v tomto utkání. Z dalších hráčů základní rotace Olomoucko spoléhá na Arsenije Vučkoviče, který doručuje průměrně 16,3 bodů a 6,5 doskoků na zápas a dále na duo rozehrávačů K.A. Carpentera (15,5 bodů + 6,1 asistence na zápas) a Lukáše Feštra (9,5 bodů na utkání).

Královští sokoli po dobrém startu schytali již tři porážky v řadě. S Olomouckem si tedy nepřipouští jinou variantu, než výhru. Stále drží 8. místo tabulky, ale na kontě již mají více proher (5) než výher (4). Je tedy na čase opět zabrat. Na olomoucký tým budou chtít vyzrát svou chytrou hrou a také širší základní rotací. Marodka Sokolů z utkání s Nymburkem se již vyčistila (do utkání nezasáhl Sedmák ani Pešaković). Pokud opět nenastane indispozice na poslední chvíli, měli by Královští sokoli nastoupit v plné síle.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): "Po sérii těžších utkání přichází jedno z těch zdánlivě jednodušších. Na Olomoucko si jednoznačně věříme. Potřebujeme opět začít vyhrávat a dnes je na to ten správný den. Situace v olomouckém týmu je lehce nepřehledná. Nevíme, kdo bude hrát a kdo ne, ale to není důležité. My si musíme hrát svou hru. Navázat na dobré výkony s Pardubicemi i Nymburkem, ale tentokrát si jít za vítězstvím."

Přijďte podpořit Královské sokoly v cestě za dalším vítězstvím!

Prosíme diváky o dodržování hygienických nařízení, obzvlášť dodržovat nasazenou ochranu dýchacích cest během utkání, děkujeme.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková