Královští sokoli vs. BC Geosan Kolín

87:81 (19:13, 44:40, 71:60)

Statistiky utkání   Záznam utkání  Tisková konference

Fotogalerie utkání   Highlights utkání

Královští sokoli poprvé zvítězili na domácí palubovce a připisují si tak již svou třetí výhru v sezóně! V napínavém utkání porazili loňský bronzový celek sezóny - BC Geosan Kolín.

Královští sokoli vstoupili do zápasu soustředěně. Již v první čtvrtině si začali budovat mírný náskok (19:13). Kolínští medvědi jsou však zkušený tým. Ve druhé čtvrtině svými trojkami otočil stav Filip Novotný (22:23). Královští sokoli se pokoušeli vrátit vedení na svou stranu, avšak Kolín se držel díky svým trojkovým ostrostřelcům (Mareš, Křivánek). Po patnácti minutách hry 29:34. V závěru druhé čtvrtiny se však náš tým nadechl k novému náporu. Zásluhou Sedmáka a Škrance si Královští sokoli vzali vedení zpět. A po trojce Stamenkoviče odcházeli do šaten s hlavami nahoře (44:40).

Třetí čtvrtina bývá u Královských sokolů kritická. Tentokrát však ne. Čtyřmi trojkami v řadě (Vujović, 2x Pešaković, Peterka) se rozdíl skóre začal pomalu navyšovat. Náskok Královských sokolů činil až 13 bodů. Stav po ¾ zápasu 71:60.

Ale kolínští medvědi se snadno nevzdávají. Záchranný prapor pozvedl zkušený Jelínek. A prakticky sám stáhl ztrátu na jediný bod (71:70) šest minut před koncem. Téměř pětiminutové střelecké sucho Královských sokolů přerušil Sedmák a pak už se naši borci opět chytli. Stále se drželi v mírném vedení. Zápas tak dospěl do vyrovnané koncovky (2 minuty před koncem 77:75). V ní byla rozhodující střelou trojka s faulem kapitána Peterky. Když proměnil i svůj trestný hod, ocitli se Královští sokoli 44 sekund do konce ve zdánlivém bezpečí (82:75). Následně však Číž trefil trojku a Kolín ještě držel naději. Závěrečné taktické fauly a pokusy o rychlé protiútoky však zvrat v utkání nepřinesly. Královští sokoli po skvělém výkonu vyhrávají 87:81.

Statistiky utkání byly velmi vyrovnané. Královští sokoli udrželi na uzdě své ztráty (pouze 6, Kolín 11). Téměř vyrovnaný byl doskok (38-42) i úspěšnost střelby. Oba týmy proměnily shodně 12 trojkových pokusů. Nejlepším střelcem Královských sokolů byl opět Ozren Pavlović (18 bodů + 8 doskoků). Skvěle řídil hru i Pedja Stamenkovič, když rozdal celkem 11 asistencí + přidal 7 bodů a 6 doskoků.

Děkujeme divákům za skvělou podporu v hale! Třebeš byla z větší části zaplněna. Po covidovém roce prázdných hal je největší odměna hrát před natěšenými diváky a hlavně skandujícím publikem. Hradečáci umí fandit! Děkujeme!