Královští sokoli dnes vyjíždí do Brna

11. kolo Kooperativa NBL 2021/2022 - dohrávka

Basket Brno vs. Královští sokoli
úterý 16.11. 2021 od 17.30

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání


Královští sokoli pokračují v Kooperativa NBL odloženým zápasem na palubovce Basket Brno. Na venkovní zápas vyjíždí stále oslabeni a v úzké rotaci. I tak se ale pokusí v utkání zvítězit.

Basket Brno se nachází již na 4. místě tabulky (8 výher, 4 prohry). Má za sebou čtyři výhry v řadě a veze se na vítězné vlně. I když jeho vítězství jsou vždy poměrně těsné. Tým trenéra Růžičky spoléhá na své mládí, ale i zkušenost. Táhne ho dvojice rozehrávačů Půlpán (průměrně 11,3 bodů + 5,3 asistence na zápas) a Marko (11,4 bodů + 5,1 asistence na zápas). Pod košem se činí Mickelson (13,2 bodů + 7,3 doskoků). Spoléhá však i na své talentované mládí, například na Bálinta s Nečasem. Brno hraje rychlý, organizovaný basketbal. Vyznačuje se širokou rotací hráčů, nemá však ve svém středu výrazného střelce. Pro Královské sokoly budou nebezpeční svou energií, kterou budou mít na palubovce vždy k dispozici.

Královští sokoli stále drží 7. místo tabulky s bilancí 5 výher a 6 proher. Naposledy prohráli na palubovce USK Praha (104:89) pouze v sedmi mužích. Předvedli však slušný výkon, na který by chtěli navázat. Do Brna již vyjedou s osmi hráči, ale mladý Mráz se vrací po dvou týdnech karantény. V úzké rotaci se Královští sokoli pokusí svého soupeře zaskočit. Opět je ale potřeba nadstandardního výkonu všech hráčů. V minulém utkání opět zazářil Pešakovič s 26 body. Pokud se k němu přidají další střelci Královských sokolů, mají šanci zvítězit.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Čeká nás další těžké venkovní utkání v úzké rotaci hráčů. Brno hraje rychlý basketbal s dobrou obranou. Někdy má však problém s bodovou produkcí, kterou zase umíme my. Vše vede zkušená rozehrávačská dvojice Půlpán-Marko, kterou si musíme pohlídat. Chceme předvést týmový výkon, který nám i v úzké rotaci hráčů může přinést vítězství.“

Podpořte Královské sokoly sledováním tvcom!

Sokol letí!