Královští sokoli dnes vstupují do Českého poháru - v derby se Svitavami

4. kolo Českého poháru (osmifinále)

Královští sokoli vs. Tuři Svitavy

14. 12. 2021 ve 20h

Live statistiky utkání


Královští sokoli dnešním dnem vstupují do Českého poháru. Soutěže, která se hraje napříč ligami od těch nejnižších. V loňském roce Královští sokoli vybojovali senzační třetí místo a bronzové medaile. Proto byli v letošním roce nasazeni do vyřazovacího pavouka až v osmifinále (4. kolo soutěže). Soupeřem budou Tuři Svitavy - tým, který v loňském roce sestoupil z Kooperativa NBL kvůli finančním problémům. Letos však zatím suverénně vede v první lize.

Tuři Svitavy v první lize bez jediné prohry vedou skupinu Východ. Navíc zápasy vyhrávají s výrazným rozdílem skóre. Tým prošel zásadní obměnou kádru. Téměř všichni profesionální hráči loňské sezóny odešli. Avšak jeden z těch zásadních zůstal - a tím je Pavel Slezák. Velmi zkušený hráč a zároveň letošní top skórer týmu (20,2 bodů na utkání v první lize). Body dále přidávají Bálint s Joklem (oba 14,1 bodů na utkání). Hráči KNBL, kteří hostují z Brna. A také Jan Hlobil (13,9 bodů na utkání). Tým vede zkušený trenér Peter Bálint, který v loňském roce trénoval NH Ostrava.

Královští sokoli jsou nastartováni výhrou nad Děčínem v KNBL. Dnes tedy navážou na bojovnost, kterou v posledním utkání předvedli. Utkání s týmem z první ligy není nikdy jednoduché. Královští sokoli jsou jasným favoritem, ale Tuři jim nic nedají zadarmo. Zopakovat loňský úspěch v podobě bronzové medaile bude obtížné. Ale od Final four dělí Královské sokoly jen dva soupeři. Prvním krokem je dnes porazit Svitavy. Na což si celý tým věří a půjde za účastí Královských sokolů ve čtvrtfinále Českého poháru.

Zápas bohužel nebude vysílán na tvcom.

Sokol letí!