Královští sokoli dnes jednoznačně vyhráli!

10. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. BK REDSTONE Olomoucko

105:77 (29:16, 51:36, 80:54)

Statistiky utkání    Záznam utkání  Tisková konference   Fotogalerie utkání

Královští sokoli dnes jasně vedli celý zápas. Dvouciferného náskoku dosáhli již v první čtvrtině, po té vedení dále navyšovali. Poprvé v sezóně nastříleli více než sto bodů. Double-double dosáhl Nikola Vujović (11 bodů + 10 doskoků). Skvěle hrál také Jiří Šoula (18 bodů, 2x za 3b, 100% za 2b 4/4).

První minuty utkání byly vyrovnané. V polovině první desetiminutovky, za stavu 11:11, však Škranc trefil trojku a začala jízda domácích Královských sokolů. Během dvou minut dosáhli desetibodového rozdílu a do konce čtvrtiny ho ještě navýšili (29:16). Druhá perioda probíhala poměrně vyrovnaně. Královským sokolům se příliš nedařilo na doskoku. Ale svůj náskok si bezpečně drželi. Po prvním poločase 51:36.

Po změně stran Královští sokoli na hosty vlétli a rázem vedli o 20 bodů (56:36). Zlepšili také svůj doskok. Olomoucký tým byl již zlomen. Po třech čtvrtinách 80:54. V poslední desetiminutovce již Královští sokoli šestřili své opory. I tak vedení dále navyšovali. Až k trojcifernému výslednému počtu bodů. Královští sokoli zaslouženě vyhráli 105:77.

Náš tým byl výrazně úspěšnější ve střelbě za 2b (68% - 48%), také ve střelbě trestných hodů (21/29 - 6/12). Doskoky obou týmů byly vyrovnané.(40-40). Královští sokoli výrazně předčili olomoucký tým v bodech hráčů z lavičky (57 - 22).