Královští sokoli dál přepisují dějiny! Poprvé v historii postupují do play off Kooperativa NBL!

83:77

Statistiky zápasu

Tisková konference po utkání

Fotogalerie zápasu

Královští sokoli Poprvé v historii, třetí rok v extralize, postupují do play off Kooperativa NBL!!!  V dramatickém předkole v druhém zápase poražejí Děčín 83:77. Celkově v součtu předkola tedy vyhrávají o 3 body a postupují do čtvrtfinále ze 7. místa!!!  Soupeřem bude BK Opava.

Celý druhý zápas předkola play off Královští sokoli vedli. Stejně se hrálo do posledních vteřin, kdy hosté ještě měli šanci utkání vyhrát. Ale pojďme od začátku. Královští sokoli vstoupili do zápasu uvolněněji, což bylo znát zejména na Peteru Sedmákovi, který začal trojkou a dvěma dunky. Už z prvních minut bylo znát, které družstvo si půjde za vítězstvím. Pokud to vydrží. Po třech minutách 11:5. V první čtvrtině se také bodově chytil Pavol Lošonský, jehož body v posledních utkáních chyběly. Náskok sokolů narostl až na osm bodů. Ale válečníci bojovali a do konce čtvrtiny se opět přiblížili (22:19)

Ve druhé periodě opět, bod po bodu, Královští sokoli budovali potřebný náskok. Ale Děčín se držel zuby nehty. Tři minuty před koncem poločasu vedli sokoli již o 9 bodů.Ale Šiška svou trojkou stav opět snížil. Sokoli však chtěli odcházet do šaten s psychickou výhodou posledního koše a náskoku, což se povedlo Haladovi, když trefil svou střelu z dlouhé vzdálenosti. Stav v poločase 45:35.

Třetí čtvrtiny mají tradičně Královští sokoli nejslabší. Věděli proto, že jejich koncentrace nesmí polevit. V úvodu druhého poločasu to bylo právě naopak. Stamenkovič nastartoval sokoly trojkou a ostatní pokračovali. Po pěti minutách Královští sokoli vedli již o 15 bodů! Ale soupeřem byl Děčín. A ten bojuje. Stahování zahájil trojkou Kroutil. Navíc Královským sokolům na chvíli (celé tři minuty) vyschl střelecký prach. Děčínský tým se tak na konci třetí čtvrtiny přiblížil na pouhých pět bodů! (60:55) Což bylo vlastně +2, protože Královští sokoli byli po prvním zápase -3 a potřebovali tak vyhrát alespoň o 4 body. Před poslední čtvrtinou byla potřeba na toto myslet.

Bylo jasné, že poslední desetiminutovka bude dramatická. Svůj tým nastartoval Stamenkovič svými pěti body (67:60, 7 minut do konce). Navázali na něj Peterka s Haladou a hlavně velmi dobré výkony v obraně celého týmu. 5 minut do konce tak Královští sokoli vedli 73:60. Oddech? Ani náhodou. Šiška trefil trojku a opět pozvedl Děčínský prapor k útoku. Za necelou minutu již byli válečníci opět blízko (73:66). Děčínský hlavní playmaker Šiška se následně vyfauloval. Jenže jeho úlohu skvěle převzal Bradley. Dvě minuty do konce byli sokoli stále v klidu (81:72). Ale děčínský Kroutil trefil pět bodů v řadě! A Královští sokoli? Nic. Byli ubráněni. Půl minuty do konce 81:77 (+1 celkově). Nervy fanoušků začaly pracovat. Ale Královští sokoli zůstali v klidu. Přišla řada na taktické fauly Děčína, které střílel náš Pavol Lošonský. Pokaždé trefil pouze jednu šestku, ale i to stačilo. Protože Královští sokoli vsadili na obranu! A napínavý závěr utkání zvládli! Zaslouženě zvítězili 83:77 a postoupili poprvé v historii do play off Kooperativa NBL!

Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu! Škoda, že u toho nemohli být díváci v hledišti. Ale i energie přes obrazovku je cítit!

Nyní čeká Královské sokoly čtvrfinále s BK Opava. Hraje se na tři vítězné zápasy systémem 2-2-1. Tzn. začíná se dvěma utkáními v Opavě (27. a 28. 4.), následovat budou dvě utkání doma (1. a 2. 5.). Postup přes čtvrfinále bude velmi těžký, protože Opavu ještě Královští sokoli nikdy v historii neporazili. Ale jak tuto sezónu dokazují - nic neni nemožné! Jedeme tedy dál!!