Královští sokoli čeká poslední zápas před Vánoci: na palubovce Basket Brno

15. kolo Kooperativa NBL
Basket Brno : Královští sokoli
sobota 19. 12. 2020 v 18.00

Přímý přenos na tvcom.cz

Královští sokoli se letos poprvé utkají s týmem Basket Brno. Utkání ze 4. kola Kooperativa NBL bylo odloženo z důvodu karantény brněnského týmu (náhradní termín zápasu je určen na 6. 1. 2021). Královští sokoli drží naději na nejlepší osmičku týmů a jistě o ni budou chtít zabojovat.

Basket Brno zažívá po loňském tápání skvělou sezónu. Dohání ztrátu neodehraných zápasů ze začátku sezóny a vítězství převládají. Momentálně tento tým zaujímá 4. místo v tabulce (7 výher a 4 prohry). Basket Brno se prezentuje rychlou hrou s agresivní obranou. Opírá se o trio mladých, ale již zkušených hráčů – rozehrávače Půlpána (průměrně 13,3 bodů, 7,4 asistencí a 4,9 doskoku na zápas), pivota Puršla (13,1 bodů a 8,3 doskoků na zápas) a křídlo Farského (13 bodů na zápas). V posledním týdnu odehrál brněnský tým rovnou dva zápasy s BK ARMEX Děčín – nejprve doma s výhrou, po té venku s prohrou. V posledním zápase chyběl důležitý hráč Šimon Puršl.

Královští sokoli po úspěšném začátku prosince dvakrát zaváhali, když prohráli o pár bodů s BK ARMEX Děčín a s USK Praha. Stále tak drží 9. místo v tabulce (5 výher a 8 proher). Ovšem první osmička je stále na dosah, pouze o jedinou výhru. Sokoli však budou muset zmobilizovat všechny síly – nejen základní pětky, ale také lavičky. Pokud chtějí hráči začít vánoční pauzu dobrým pocitem z výhry. Venkovní zápas s Basket Brno nebude jednoduchý.

KOMENTÁŘ LUKÁŠE ROVENSKÉHO (Asistent trenéra): "V sobotu nás čeká těžké utkání. Brno hraje rychlý a agresivní basketbal. V Brně musíme začít precizní obranou a nenechat si dát jednoduché koše."

Autor: Veronika Peterková