Královští sokoli budou na televizních obrazovkách!

13. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

Basket Brno vs. Královští sokoli

středa 30. 3. 2022 od 20.15

Live statistiky utkání   Přímý přenos ČT sport

Přímý přenos tvcom


Královské sokoly čekají poslední dvě kola nadstavbové části skupiny A1 Kooperativa NBL. Ve středu se představí v posledním venkovním utkání v Brně před kamerami ČT sport. Oba týmy mají o co bojovat. Královští sokoli o 7. místo v tabulce, Basket Brno o to 2. Letošní poměr vzájemných zápasů je 2:1 pro Brno. Nejprve venku padli velmi oslabení Královští sokoli 92:76, po té doma zvítězili 86:75 a následně opět doma prohráli 51:67.

Basket Brno na dálku bojuje s BK Opava o druhou příčku tabulky, na kterou po posledním kole jednu výhru ztrácí. Nic však pro ambiciózní jihomoravský tým není ztraceno, pro úspěšné dobytí stříbrné pozice před play off musí vítězit a spoléhat na zaváhání Opavy. Brno sice naposledy padlo s Nymburkem (79:93), před tím však vyhrálo pět zápasů v řadě a ani s Hradcem Králové nebudou chtít dopustit překvapení. Tým nejvíce bodově táhne Mickelson (14,2 bodů + 7,4 doskoků na utkání). Na rozehrávce spolehlivě pracuje dvojice rozehrávačů Půlpán – Marko. Při utkáních v Hradci Králové se dařilo i mladému talentovanému Bálintovi, který doručuje průměrně 10 bodů na utkání.

Královští sokoli sice naposledy předvedli velmi sympatický výkon s BK Opava (89:93), ale prohráli a USK Praha s Pardubicemi těsně vyhrálo. Dorovnáním počtu vítězství se tak pražský tým zařadil na 7. místo tabulky před Královské sokoly, díky lepším vzájemným zápasům. Cíl posledních dvou kol hradeckého týmu je tak jasný – alespoň jednou vyhrát. Buď nyní na venkovní palubovce s Brnem nebo v pondělním posledním kole nadstavby, doma v derby s Pardubicemi.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “I když jsme v posledním utkání s Opavou prohráli, zvedli jsme si sebevědomí díky bojovnému a dobrému výkonu. Díky vítězství USK Praha jsme však klesli na poslední místo skupiny A1, takže teď musíme zabojovat. Máme poslední dvě šance, které chceme využít. Brno jsme už letos porazili, ale na jejich palubovce bude dosažení vítězství obtížnější. Musíme navázat na náš dobrý výkon z posledního zápasu, hrát naši hru a zaměřit se na obranu s doskokem.“

Fanděte Královským sokolům na ČT sport! Přenos začíná ve 20.05.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková