Královští sokoli budou hostit české top týmy

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk

sobota 12. 2. v 18.00

Sportovní hala Třebeš


Královští sokoli vs. Basket Brno

pondělí 14. 2. v 18.00

Sportovní hala Třebeš


V sobotu 12. 2. od 18 hodin přivítají Královští sokoli ve své domovské hale v Třebši mistrovský ERA Basketball Nymburk. Stane se tak po další herní pauze hradeckého týmu, který již podruhé za dva týdny skončil v karanténě.

Naposledy se Královští sokoli střetli s nymburským týmem ve čtvrtfinále Českého poháru před třemi týdny, kdy mistra zcela nečekaně zaskočili. Oba celky odehrály vyrovnané utkání, které skončilo výhrou hostujícího Nymburka o pouhých 5 bodů (75:80). Což byl zatím nejlepší výkon Královských sokolů s tímto soupeřem.

Nymburský tým je hegemonem českého basketbalu. Národní basketbalovou ligu vyhrál již 17x v řadě (od roku 2004). Pravidelně se také účastní evropské Ligy mistrů. Na soupisce ERA Basketball Nymburk najdeme české reprezentanty, jako například Vojtěcha Hrubana, Martina Kříže či Lukáše Palyzu, účastníky Mistrovství světa a v případě posledně jmenovaného i loňské Olympiády. České jádro je doplněno o kvalitní zahraniční akvizice. Při posledním utkání v Hradci Králové na palubovce řádil americký rozehrávač Jerrick Harding, který je s průměrně 18 body na zápas nymburským nejlepším střelcem. Přehlédnout nelze ani 211 cm vysoký pivot z Austrálie Gorjok Gak. V letošní sezóně nymburský tým zaznamenal pouze jednu prohru na palubovce druhého týmu ligy Opavy a s 22 vítězstvími jasně vede průběžnou tabulku KNBL.

Královští sokoli odkládali poslední dvě kola Kooperativa NBL, z důvodu karantény týmu. Naposledy odehráli skvělé utkání v Kolíně, ve kterém uloupili cenné vítězství (80:86) z venkovní palubovky. Hradecký tým vstoupil do nadstavby vítězně a navázal tak na výborný konec základní části. Vyhrál již šestkrát z posledních sedmi utkání, když jeho jedinou porážkou byl zápas právě s Nymburkem. Díky tomu se Královští sokoli dostali již na 5. místo tabulky. Ta je však velmi vyrovnaná a nyní je potřeba dobré výkony hradeckého týmu potvrdit.

„Čeká nás utkání s Nymburkem, se kterým jsme naposledy odehráli velmi dobrý zápas. Proto nastoupíme i do tohoto utkání se sebevědomím. Nyní již víme, že i s mistrovským týmem můžeme hrát vyrovnaně. I když si myslím, že tentokrát už nás soupeř nepodcení. Náš tým bude navíc po další karanténě, již třetí v sezóně. Ty už se pro nás stávají tak trochu rutinou. Proto věřím, že se s herní a tréninkovou pauzou vyrovnáme stejně dobře, jako s tou poslední,“ řekl k nadcházejícímu utkání trenér Královských sokolů, Lubomír Peterka.

Hradecký tým nastoupí v plné síle. Spoléhat bude na top asistenta ligy, srbského rozehrávače Pedu Stamenkoviče. Zdravotně indisponovaný bude druhý top skórer týmu Ozren Pavlović, který pro zlomený nos odehraje několik následujících utkání s maskou na obličeji. Královští sokoli hrají týmový basketbal, který se vyznačuje chytrou hrou a dobrou střeleckou produktivitou.

V poločase utkání se diváci mohou těšit na soutěž o ceny. Opět bude vyhlášen i Klenot hráč utkání obou týmu. Nejlepší hráči zápasu dostanou dárkové balíčky od partnera Královských sokolů, měšťanského pivovaru Klenot.

Hned v pondělí 14. 2. budou Královští sokoli pokračovat v náročném programu příštího týdne. Odehraje se dohrávka dvakrát odloženého posledního utkání základní části s Basket Brno. Rozskok zápasu bude v 18 hodin, jako obvykle ve Sportovní hale Třebeš. Brno má v letošní sezóně medailové ambice, které zatím plně naplňuje. Průběžně drží třetí příčku v tabulce a dotírá na druhou Opavu. Jihomoravský tým sází na perfektně vyvážený tým v podobě talentovaného
a dravého mládí (mládežničtí reprezentanti Nečas s Bálintem), doplněného o zkušenost. Ta se skrývá ve spolehlivé rozehrávačské dvojici Marko – Půlpán a amerických top střelcích týmu Mickelsonovi s Maddenem.

Diváci jsou srdečně zváni na obě utkání. Na třebešské palubovce se představí české top týmy a Královští sokoli se těší na podporu hradeckých fanoušků, kterou budou proti těžkým soupeřům potřebovat.

Termíny utkání:
Sobota 12. února. v 18 hodin, Sportovní hala Třebeš, Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk
Pondělí 14. února v 18 hodin, Sportovní hala Třebeš, Královští sokoli vs. Basket Brno

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková