Královští sokoli budou doma hrát kompletní!

14. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. GBA Fio banka Jindřichův Hradec
sobota 20. 11. 2021 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

                    Online prodej vstupenek


Královští sokoli se po třech týdnech covidových patálií konečně sejdou v plném počtu. Po stejné době přijde také na řadu domácí zápas. Bude to jeden ze zdánlivě jednodušších – s předposledním týmem z Jindřichova Hradce. Ale již v prvním utkání na palubovce soupeře Královští sokoli vyhráli poměrně těsně (75:82). Královští sokoli ještě neměli čas v plném počtu pořádně potrénovat. Ale čas se neptá. Tentokrát potřebují zvítězit. Jindřichův Hradec však také.

Tým z Jindřichova Hradce nezačal sezónu dobře. Dlouho obsazoval poslední místo tabulky. V posledních čtyřech utkáních se mu však podařilo již dvakrát zvítězit – pokaždé doma (s Pardubicemi a s Olomouckem). A dostal se tak na průběžné 11. místo Kooperativa NBL. Ve venkovním utkání ještě nezvítězil. Jihočeský tým je plný mladých hráčů, které vede americký trenér Gilbert Abraham. Top skórerem Jindřichova Hradce je zároveň top skórer ligy Torin Damon Dorn (průměrně 23,1 bodů + 6,5 doskoků na zápas), následuje nejlepší z Čechů Lukáš Stegbauer (9,7 bodů na zápas). Jindřichův Hradec hraje svižný basketbal, s rychlými přechody a zakončeními. Většinou však mají mezery v obraně.

Královští sokoli se již propadli na 8. - 9. místo, když mají na kontě 5 výher a 7 proher. Z posledních pěti utkání však zvítězili pouze jednou, naposledy doma s Olomouckem. K dobru Královských sokolů hraje to, že v druhé půli základní části bude následovat výrazně více domácích utkání (z 10 zbývajících zápasů budou hrát 7x doma). A ty potřebují vyhrávat. Začít mohou již s Jindřichovým Hradcem. Soupiska Královských sokolů bude konečně plná. Někteří hráči po karanténě však mají za sebou minimum tréninků. Týmu však pomohou i tak.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Konečně jsme se dočkali návratu hráčů z karantény a nastoupíme tak v plném počtu. I když ne všichni hráči budou vytíženi naplno. Dnešní utkání hrajeme doma s jednodušším soupeřem, kterého však nemůžeme podcenit. Jindřichův Hradec hraje velmi rychle a zakončuje v prvních vteřinách útoku. Nebezpečný je top skórer ligy Torin Dorn, dobře hraje i Lukáš Stegbauer. Na ty si budeme muset dát pozor. Nejvíce se však budeme soustředit na svou hru. Musíme z minimu tréninků 5 na 5 v posledních týdnech vytěžit maximum. Potřebujeme zase začít vyhrávat. Domácí prostředí a naši fanoušci by nám k tomu měli pomoci. V reprezentační pauze pak bude čas zase natrénovat.“

Přijďte podpořit Královské sokoly přímo do haly! A podpořte je v cestě za dalším vítězstvím!

Děkujeme za dodržování hygienických protiepidemiologických nařízení.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková