Královští sokoli budou bojovat o postup do play off v Děčíně

2. kolo předkolo play off Kooperativa NBL 2021/2022

BK Armex Děčín vs. Královští sokoli

pondělí 11. 4. 2022 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání


Královským sokolům se v prvním utkání předkola play off podařilo zvítězit 78:76. V boji o play off, kdy postupuje tým, který dosáhne dvou vítězství, vede hradecký tým 1:0. Oba týmy uschopnily své stěžejní hráče, kteří se v závěru nadstavby potýkali se zdravotními problémy. Toto předkolo tak probíhá ve velmi bojovném duchu.

BK Armex Děčín předvedl na venkovní palubovce velmi dobré utkání. Ačkoliv ho nedotáhli do vítězného konce, mohli odjíždět s hlavou vztyčenou. Na domácí palubovce v druhém kole mohou být i díky svému pověstnému skvělému publiku velmi silní. V Hradci Králové nejvíce řádil Ty Nichols (21 bodů + 5 doskoků + 4 asistence), který byl hlavním strůjcem obratu utkání ve třetí čtvrtině. Zdatně mu sekundoval i Matěj Svoboda (16 bodů + 6 doskoků). Naopak příliš nebyl vidět rozehrávač Šiška, který jednak laboroval s fauly a Královští sokoli ho ubránili na 4 bodech.

Královští sokoli zvládli první utkání, i když s odřenýma ušima. Nyní mohou dotáhnout sérii do úspěšného konce. Pokud by neuspěli, budou mít opět výhodu domácí palubovky ve třetím kole. Tým byl v prvním kole po dlouhé době v plném složení a bylo to vidět. Bodová produkce byla rozložena na více hráčů, Královští sokoli uspěli i na doskoku (37-38), který je většinu sezóny trápí. Hradecký tým podržely i úspěšné trojky (11-5). Z hráčů se nejvíce dařilo se zády uschopněnému Pavlovićovi (14 bod), výborně hrál i Sedmák, který zapracoval na doskoku (13 bodů + 8 doskoků) společně s Vujovićem (11 bodů + 7 doskoků). Na rozehrávce jako vždy skvěle pracoval Stamenkovič (11 bodů + 8 asistencí + 4 doskoky).

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “První krok jsme udělali, nyní musíme sérii dotáhnout. Všechna utkání budou velmi bojovná. V Děčíně navíc očekáváme i velmi bouřlivé divácké prostředí, ostatně početná skupina fanoušků přijela i do Hradce a vytvořila skvělou atmosféru. My musíme pokračovat v nasazení z prvního zápasu. Dařil se nám doskok, dobře jsme bránili, celkem nám padaly trojky. Když navážeme na naše výkony a budeme hrát svou týmovou hru, věřím, že sérii můžeme ukončit už v Děčíně. Musíme si však za tím jít svou bojovností a nic nevypouštět.“

Fanděte Královským sokolům u tvcom!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková