Královští sokoli bojovali! Ale tentokrát měl lepší koncovku tým z Pardubic

8. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice

92:96 (25:24, 48:48, 75:71)

Statistiky utkání    Záznam utkání   Tisková konference

Fotogalerie utkání


V plné Třebši probíhal skvělý, vyrovnaný souboj hodný derby našich měst. Po vyrovnaném poločase Královští sokoli vedli většinu druhé půli utkání. Pardubice však otočily vedení na svou stranu pouhou minutu a půl před koncem... A koncovku si pohlídaly. Vrátily nám tak svou těsnou prohru z loňského roku.

Už první čtvrtina utkání ukázala, jak vyrovnaný zápas oba týmy čeká. Lépe začaly Pardubice, od začátku šly do vedení, Královští sokoli je však nepustili do většího náskoku než 5 bodů. Dvě minuty před koncem čtvrtiny Nikola Vujović svými šesti body v řadě překlopil vedení na stranu domácího týmu.Po první čtvrtině 25:24. Ve druhé čtvrtině se přelévalo vedení z jednoho týmu na druhý, opět s maximálním rozdílem skóre pět bodů. První poločas tak skončil shodně 48:48.

 Třetí perioda byla opět velmi vyrovnaná. V Třebši se odehrával skvělý zápas s pěknými akcemi, za povzbuzování publika obou stran. Po 3/4 zápasu 75:71. V poslední čtvrtině Královští sokoli udávali tempo utkání. Vždy, když se Pardubice dotáhly, opět jim dokázali domácí cuknout. 2 minuty před koncem 90:86. Náskok však nebyl dostatečně velký. Nejprve trojkou stáhl Šafarčík. Po té 83 vteřin před koncem pardubický Vyoral otočil zápas (90:91). V následném útoku hradecký Sedmák minul. A to potrestal Pekárek na druhé straně úspěšnou trojkou (90:94, 38 vteřin do koncem). Koncovka patřila taktickým faulům Královských sokolů a pokusům o rychlé protiútoky. Bohužel ty nebyly úspěšné. Pardubice tak byly v koncovce lepší a východočeské derby vyhrály 92:96.  

Děkujeme všem divákům v hale! Atmosféra byla skvělá! Plná Třebeš zažila skvělé derby.

Komentáře k utkání:

Adam Goga (rozehrávač): ”Vítězství soupeře se zrodilo v závěrečné čtvrtině. Zdálo se mi, že celý zápas se to tak táhlo a spíš jsme to vítězství měli v držení my a v závěrečných dvou třech minutách nám ho sebrali. Lépe nám asi ve druhém poločase šla střelba z dálky. Hlavně v závěru jsme to hráli velmi individualisticky a nepůjčili jsme si to.” 

Lubomír Peterka (trenér): ”Gratuluji Pardubicím k vydřenému vítězství. Za mě vyhrál štastnější tým. Bylo to výborné utkání, my jsme v podstatě kontrolovali 38 minut a poslední dvě minuty jsme neskórovali. Pardubice to tam prostě ovládly a vyhrály v koncovce. Mrzí mě to, dřeli jsme. Ale musím hostům popřát hodně zdaru, protože hráli dobře, a šli si za tím. Ten konec byl v jejich režii.“

Body:

Královští sokoli: Pešaković 21 bodů, Sedmák 15 bodů, Pavlović 14 bodů, Vujović 12 bodů + 5 doskoků, Škranc 10 bodů, Stamenkovič 8 bodů + 8 doskoků + 12 asistencí, Peterka 8 bodů, Goga 2 body, Šoula 2 body, Kantůrek 0 bodů, Mráz nenastoupil

BK JIP Pardubice: Pekárek 19 bodů, Šafarčík 18 bodů, Vyoral 14 bodů, Švrdlík 14 bodů, Henry 14 bodů

Příští domácí utkání proběhne v sobotu 30. 10. od 18h proti BK Redstone Olomoucko. Jste zváni!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková